فرمانده کل ارتش در دیدار رئیس ستاد ارتش پاکستان:
امیر سرلشکر موسوی در دیدار ژنرال بلال اکبر گفت: همکاری دو کشور ایران و پاکستان در سطوح امنیتی، نظامی، انتظامی، راهبردی و عملیاتی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.
کد خبر: ۲۹۷۶۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲ - 30June 2018
ابعاد همکاری دو کشور در سطح بسیار خوبی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار ژنرال «بلال اکبر» رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی پاکستان که در ستاد آجا برگزار شد، به روابط ایران و پاکستان در ابعاد تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی، بر علاقه دو طرف در گسترش روابط در همه حوزه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: سفر ژنرال باجوا فرمانده ارتش پاکستان، شرکت فرمانده نیروی دریایی پاکستان در اجلاس آیونس و حضور جنابعالی در تهران موید توسعه این روابط است.
 
وی با اشاره به تعامل نیرو‌های مسلح دو کشور در حوزه‌های دریایی، زمینی و هوایی، تصریح کرد: انتظار هم این است که طرفین کمک کنند تا این روابط روز به روز گسترش یابد.
 
سرلشکر موسوی ضمن ابراز خوشحالی از روند رو به رشد روابط نظامی دو کشور، به همسایگی نیروی دریایی دو کشور و نیز گسترش همکاری نیرو‌های دریایی ایران و پاکستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم پیشنهادات ارائه شده در این اجلاس پیگیری و عملیاتی شود.
 
وی همچنین با بیان اینکه ما رفتار غلط آمریکا با پاکستانی‌ها را تایید نمی‌کنیم، عنوان کرد: باید مراقب باشیم که کشور‌های دیگر به فضای برادری موجود بین ایران و پاکستان آسیب نزنند.
 
ژنرال بلال اکبر رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی پاکستان نیز در این دیدار توسعه همکاری‌ها در برقراری امنیت در منطقه به ویژه در وضعیت کنونی را مورد تاکید قرار داد و افزود: ارتش ایران و پاکستان به مثابه ید واحد می‌توانند از بروز هرگونه تهدید و آسیب امنیتی برای دو کشور جلوگیری کنند و پرچم صلح و امنیت را برافراشته نگه دارند.
 
وی توسعه و ارتقای روابط و پیگیری موضوعات مشترک بین نیرو‌های مسلح دو کشور را امری مهم و ضروری قلمداد و مبارزه با تروریسم را از موضوعات مشترک و مورد علاقه دو کشور دانست که باید به طور جدی به آن بپردازند.
 
همچنین طرفین تامین امنیت مرزی و مرزنشینان ایران و پاکستان و مقابله موثر با تهدیدات ضد امنیتی دو کشور را مورد تاکید قرار دادند.
 
انتهای پیام/۲۳۱
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها