سردار شیخی خبر داد؛
فرمانده مرزبانی استان کردستان گفت: در سه ماهه نخست سال‌جاری بیش از ۷۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کردستان کشف و در این راستا ۶۳ قاچاقچی نیز دستگیر شده‌اند.
کد خبر: ۲۹۸۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳ - 09July 2018

کشف ۷۲ میلیارد ریال کالای قاچاق و دستگیری ۶۳ قاچاقچی در مرزهای کردستانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، مرزبانی کردستان برای مقابله با قاچاق کالا، پوشش خلاء‌های مرزی و بحث انسداد مرزها در طول 227 کیلومتر نوار مرزی استان با جدیت در دستور کار خود قرار داده و با استقرار پاسگاه‌ها و برجک‌های مرزی و ارائه خدمات شبانه‌روزی مرزبانان مستقر در نقاط صفر مرزی، تمام توان خود را برای مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه از مبادی غیررسمی به کار گرفته است.

فرمانده مرزبانی استان کردستان در این‌‌باره اظهار داشت: در راستای کنترل مرزها و به‌منظور جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور، مرزبانان این فرماندهی در طول سه ماهه نخست سال‌جاری توانسته‌اند در چندین عملیات دقیق و برنامه‌ریزی شده، مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه و قاچاق را کشف کنند.

سردار کیومرث شیخی افزود: مرزبانان در این عملیات‌ها، 438 هزار و 390 پاکت سیگارت خارجی، 128 هزار و 631 ثوب البسه، 285 هزار و 980 لیتر مواد سوختی و 39 هزار و 172 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی کشف کرده‌اند.

وی با اشاره به دستگیری 63 قاچاقچی و توقیف 59 دستگاه خودرو در این عملیات‌ها گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را بیش از 72 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

انتهای پیام/ 211

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها