یادداشت؛
آمریکا علی‌رغم همه امکانات پیشرفته نظامی که دارد، باید بداند که حضور نظامیانش در منطقه از دید و رصد مدافعان انقلاب اسلامی ایران پنهان نیست، به گونه‌ای که کوچکترین تحرکات آن‌ها حتی در فواصل بسیار دور هم رصد می‌شود.
کد خبر: ۲۹۸۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸ - 10July 2018
شنیدن صدای نفس ارتش آمریکا توسط پاسدارانگروه دفاعی امنیتی دفاع پرس ـ رحیم محمدی؛ چندی پیش بود که سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که در صورت موافقت نظام، اسنادی در رابطه با نفوذ سپاه به مرکز فرماندهی و کنترل نیرو‌های آمریکایی در عراق و سوریه منتشر خواهد شد که بیانگر اقدام آمریکایی‌ها در این دو کشور است.
 
حال با گذشت مدت زمان کوتاهی از این وعده سردار حاجی زاده، تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد همان‌گونه که وی اعلام کرده بود، سپاه با نفوذ به مرکز فرماندهی و کنترل ارتش آمریکا در سوریه و عراق، فعالیت‌های آن‌ها را زیر نظر داشته است.
 
در این تصاویر مشخص می‌شود که آمریکا همان‌گونه که در تشکیل داعش نقش اصلی را ایفا کرده است، در طول این مدت همواره با استفاده از پهپاد تمام فعالیت‌ها و تحرکات داعش را رصد می‌کرده که این یعنی آمریکایی‌ها همیشه از اقدامات جنایتکارانه و تحرکات و پشتیبانی‌های لجستیکی داعش مثل فروش نفت خبر داشته‌اند، ولی هیچ‌گاه اقدامی علیه آن‌ها انجام ندادند.
 
این موضوع نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها اگر امروز داعیه مقابله با داعش در سوریه و عراق را دارند، این ادعای آن‌ها ترفندی جدید برای حضور نظامی در دو کشور عراق و سوریه است؛ زیرا چنانچه غیر از این بود، چرا در طول مدتی که پهپاد‌های آن‌ها فعالیت‌های داعش را رصد می‌کردند، اقدامی علیه جنایات این تروریست‌ها انجام ندادند؟
 
در تصاویر پخش شده به وضوح محل تجمع، جابه‌جایی نیروها، انتقال نفت شمال عراق بوسیله تانکر، چگونگی کار گذاشتن تله‌های انفجاری، اعدام اسرا و... مشخص است؛ این تصاویر نشان می‌دهد برخلاف ادعای دولتمردان آمریکا و دولتمردان کشور‌های اروپایی مبنی بر اینکه ایران از تروریسم حمایت می‌کند؛ این آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان آن‌ها هستند که هم در پیدایش گروه‌های تروریستی و هم در حمایت از آن‌ها نقش دارند.
 
اما موضوع دیگری که در رابطه با پخش این تصاویر می‌توان اظهار داشت، موضوع توانمندی سپاه در نفوذ به مرکز فرماندهی و کنترل ارتش آمریکاست؛ بدون اینکه آن‌ها متوجه این نفوذ شوند. آن‌گونه که سردار حاجی زاده عنوان کرده، سپاه در طول چند سالی که از فعالیت داعش در عراق و سوریه می‌گذرد، دائماً فعالیت آمریکایی‌ها را رصد می‌کرد و آگاه بود که پهپادهای آمریکایی کدام مناطق را رصد می‌کنند، کجا را می‌زنند و از کنار چه موضوعاتی می‌گذرند.
 
این موضوع باعث شد تا فعالیت مستشاری ایران در عراق و سوریه با پیروزی‌های ارزشمند جبهه مقاومت و شکست‌های پی در پی داعش همراه شود؛ بنابر این می‌توان گفت آمریکا علی‌رغم همه امکانات پیشرفته نظامی که دارد، باید بداند که حضور نظامیانش در منطقه از دید و رصد مدافعان انقلاب اسلامی ایران پنهان نیست، به گونه‌ای که کوچکترین تحرکات آن‌ها حتی در فواصل بسیار دور هم رصد می‌شود.
 
انتهای پیام/ 231
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار