به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
الاخبار فاش کرد؛
روزنامه الاخبار از طرح آمریکا و عربستان برای کشاندن ایران به یک جنگ قومیتی از طریق ایجاد اتاق‌های عملیات در مرز‌های مشترک با پاکستان خبر داد.
کد خبر: ۲۹۹۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴ - 11July 2018

نقشه آمریکا و عربستان برای ایجاد اختلافات قومیتی در ایرانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از النشره، روزنامه الاخبار از نقشه مشترک آمریکا و عربستان برای ایجاد اتاق عملیات مشترک در نزدیکی مرز‌های ایران و پاکستان برای شعله‌ور کردن اختلافات قومیتی خبر داد.

این اتاق‌های عملیات نظامی فرامرزی همان‌هایی هستند که اگر نبودند، جنگ در سوریه ادامه پیدا نمی‌کرد. قرار بود دو هفته قبل نسخه پاکستانی آن در مرز‌های مشترک با ایران ایجاد شود. افسران آمریکایی، اردنی، سعودی، اماراتی، فرانسوی و انگلیسی در این اتاق‌های عملیات در اردن و برخی کشور‌های منطقه دور هم جمع می‌شوند تا جنگ شکست خورده در سوریه و مسلح کردن گروه‌های تروریستی را مدیریت کنند.

عربستان و آمریکا برای شعله‌ور کردن اختلافات نژادی در مناطق مرزی و انتقال درگیری‌ها به خاک ایران از طریق ایجاد اتاق عملیات و تحریک کردن قوم بلوچ در پاکستان و عملیات در ایران برنامه‌ریزی می‌کنند تا بدین ترتیب ایران را به یک جنگ فرسایشی طولانی مدت بکشانند.

بر اساس این گزارش، دولت انتقالی پاکستان با درخواست آمریکا و عربستان در این خصوص مخالفت کرده است. قرار بود که یک گروه اسرائیلی- آمریکایی بر این نقشه نظارت داشته باشند؛ همان‌طور که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و عربستان بر عملیات تروریستی از خاک پاکستان علیه ایران نظارت داشته و از آن حمایت مالی می‌کنند.

این نخستین باری نیست که پاکستان با طرح مذکور مخالفت می‌کند، بلکه طی 10 سال گذشته این طرح بار‌ها رد شده است. عربستان طی سال گذشته حمایت مالی خود را از مدارس وهابی در پاکستان علیه ایران افزایش داده‌اند.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها