وزارت بهداشت فلسطین از شهادت ۱۳۷ شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون خبر داد.
کد خبر: ۲۹۹۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵ - 12July 2018

۱۳۷ شهید و بیش از ۱۶ هزار زخمی از آغاز راهپیمایی بازگشتبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از فلسطین الیوم، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از ابتدای راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره در نوار غزه تاکنون ۱۳۷ شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و حدود ۱۶ هزار و ۱۰۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش دو تن از شهدا امدادگر هستند که نظامیان صهیونیست مستقیما به سمتشان شلیک کردند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند.

فلسطینی‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند ۱۱ آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود.

۲۲ آتش‌سوزی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین ظرف ۲۴ ساعت

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که ظرف ۲۴ ساعت گذشته در پی پرتاب بادبادک‌ها و بالن‌های آتشین توسط شهروندان فلسطینی، ۲۲ آتش‌سوزی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین نزدیک غزه به وقوع پیوسته است.

بیش از سه ماه است شهروندان فلسطینی سلاح جدیدی را برای مقاومت در برابر اشغالگران به‌کار می‌گیرند. این سلاح همان بادبادک‌های کاغذی است که با خود شیشه‌های مشتعل حمل می‌کنند. رژیم صهیونیستی تاکنون موفق به مقابله با این بادبادک‌ها و جلوگیری از پرتاب آن نشده است و این بادبادک‌ها به یک تهدید جدی علیه شهرک‌نشینان صهیونیست تبدیل شده است.

یورش صد‌ها شهرک‌نشین به مقام‌های دینی در جنوب نابلس

منابع امنیتی اعلام کردند که صد‌ها شهرک‌نشین صهیونیست بامداد امروز به مقام‌های دینی در روستای عورتا در جنوب نابلس یورش بردند.

به گفته این منابع شهرک‌نشینان صهیونیست در حالی که از حمایت شدید نظامیان اسرائیلی برخوردار بودند به سمت مقام‌های دینی در اطراف روستای عورتا یورش بردند.

از سوی دیگر منابع محلی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست به شهرک سبسطیه در شمال نابلس یورش برده و یک جوان فلسطینی به نام محمد درویش را بازداشت کردند.

انتهای پیام/ ۷۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار