به روز شده در: ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
مسابقات نظامی ارتش‌های جهان-6/ امیر خانزادی خبر داد؛
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به برگزاری رقابت‌های تیراندازی یگان‌های شناور و ناو موشک انداز در کشور جمهوری آذربایجان گفت: دو ناو نیروی دریایی ارتش به آذربایجان اعزام می‌شود.
کد خبر: ۳۰۱۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱ - 23July 2018

اعزام 2 ناو نیروی دریایی ارتش به آذربایجانبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه دیدار با دانشجویان شانزدهمین دوره جامع‌پذیری دانشگاه‌های افسری ارتش اظهار داشت: طبق فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا که نیروی دریایی را یک نیروی سیاسی، علمی، بین المللی و نظامی عنوان کرده‌اند، در راستای بُعد بین المللی نیروی دریایی، در ماه‌های گذشته میزبان بزرگترین اجلاس نظامی تاریخ ایران تحت عنوان اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند بوده‌ایم و همچنین در مردادماه اولین دوره مسابقات غواصی نیروهای دریایی تعدادی از کشورهای جهان به میزبانی نیروی دریایی ارتش در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) این نیرو در نوشهر برگزار خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش هدف از برگزاری این مسابقات را همدلی و مودت بین نیروهای دریایی منطقه خزر دانست و تصریح کرد: این مسابقات در قالب جام دریا در کشورهای مختلف برگزار خواهد شد که همزمان با مسابقات غواصی نظامی در ایران، رقابت‌های تیراندازی یگان‌های شناور و ناو موشک انداز در کشور آذربایجان برگزار می‌شود که در همین راستا نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دو فروند ناو خود را برای شرکت در این مسابقات سه شنبه به آذربایجان اعزام خواهد کرد.

امیر خانزادی در بعد پیشرفت علمی این نیرو عنوان کرد: عامل اصلی پیشرفت علمی در نیروی دریایی موضوع خودکفایی است. نیروی دریایی ارتش پس از جماران ادامه ساخت و ساز ناوشکن‌ها را آغاز کرده و همچنین تا پایان امسال ناوشکن دماوند را پس از تغییرات در ساختار برای متناسب‌تر شدن با شرایط دریای خزر خواهیم داشت. در ناوگان جنوب نیز ناوشکن سهند که مراحل آزمایشی خود را پشت سر گذاشته و پس از اندکی اصلاحات به این ناوگان ملحق می‌شود.

انتهای پیام/ 211

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها