به روز شده در: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
سردار مومنی عنوان کرد؛
جانشین فرمانده ناجا افزایش آمادگی عملیاتی نیرو‌های انتظامی در هر زمان و مکان به منظور مقابله با مجرمان، هنجارشکنان و ناامن‌کنندگان کشور را اولویت امسال ناجا عنوان کرد.
کد خبر: ۳۰۳۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱ - 08August 2018

افزایش آمادگی عملیاتی در اولویت ناجا/ شکست دشمن در پروژه ایجاد بحران‌های اجتماعیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «اسکندر مومنی» جانشین فرمانده ناجا در کمیسیون ویژه عملیات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در جمع معاونان و مدیران این فرماندهی اظهار داشت: با توجه به اینکه دشمن تحریم‌های جدیدی را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده و پروژه فشار اقتصادی و ایجاد بحران‌های اجتماعی را در برنامه خود قرار داده به همین دلیل لازم است تا نیرو‌ی انتظامی به عنوان حافظان نظم و امنیت، آمادگی خود را بیش از گذشته افزایش دهد.

وی افزود: برابر تدبیر فرمانده نیروی انتظامی، افزایش آمادگی عملیاتی نیرو‌ها در هر زمان و مکان برای مقابله با مجرمان، هنجارشکنان و ناامن کنندگان کشور در اولویت امسال ناجا قرار گرفته و بایستی فرماندهان انتظامی استان‌ها از تمام ظرفیت‌های خود در این زمینه استفاده کنند.

این مقام ارشد نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه عمل نکردن به وظایف خود توسط برخی دستگاه‌ها، نهاد‌ها و حتی مردم باعث تبدیل شدن مسائل اجتماعی به امنیتی می‌شود، گفت: بایستی هر شخصی در هر جایگاه و رتبه‌ای که قرار دارد در برابر نظم و امنیت جامعه احساس مسئولیت کند.

سردار مومنی عدم توجه مردم به موج شدید فراخوان‌های اعتراضی را به عنوان شکست دشمن در ایجاد بحران‌های اجتماعی یاد کرد و گفت: ان‌شاءالله به زمان پایان این پروژه از پیش شکست خورده نزدیک می‌شویم، چرا که آن‌ها هرکاری می‌توانستند برای براندازی نظام جمهوری اسلامی انجام دادند و این کار هم آخرین حربه آنان برای مقابله با نظام انقلابی و ولایی مردم ایران است.

وی اضافه کرد: ان‌شاءالله با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و آمادگی همه نیرو‌های نظامی، امنیتی، انتظامی و اراده‌ای که در مسئولان برای حل مشکلات مردم به وجود آمده به خوبی از این مسائل عبور می‌کنیم و یک بار دیگر دشمنان قسم خورده نظام را پشیمان خواهیم کرد.

جانشین فرمانده ناجا در ادامه از مدیریت بسیار خوب فرماندهی انتظامی اصفهان در تامین نظم و امنیت استان تقدیر کرد و گفت: بحمدالله با اتخاذ راهبردها، تصمیمات و رویکرد‌های این فرماندهی بسیاری از تجمعات و مشکلات اجتماعی استان به بهترین نحو مدیریت شده و از تبدیل آن‌ها به بحران امنیتی جلوگیری به عمل آمده است.

سردار مومنی شرایط امنیتی استان اصفهان را بسیار خوب توصیف کرد و اظهار داشت: بررسی آمار‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته حاکی از آن است که وقوع جرایم عمده، خشن و جنایی در استان اصفهان طی مدت 4 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و کشفیات پلیس استان هم از افزایش خوبی برخوردار بوده که قطعاً با اراده و انگیزه بالایی که در مجموعه فرماندهان و کارکنان این فرماندهی وجود دارد ان شاءالله شرایط امنیتی استان از اینکه هست هم بهتر خواهد شد.

رشد 2 برابری تحرک عملیاتی در پلیس اصفهان

سردار «مهدی معصوم بیگی» فرمانده انتظامی استان اصفهان هم در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه نظم و امنیت، گفت: استان اصفهان به لحاظ موقعیت جغرافیایی، جمعیتی، قومیتی، مذهبی، گردشگرپذیری و صنعتی از اهمیت خاصی در بین استان‌های کشور برخوردار است.

وی افزود: نیمه دوم سال گذشته در یک ابتکار ویژه قرارگاه عملیاتی اقدام و عمل با هدف تجمیع ظرفیت‌های درون و بیرون از سازمانی برای ارتقای نظم و امنیت استان تشکیل و 12 عملیات با عنوان «ذوالفقار» اجرا شد که نتایج بسیار خوبی به همراه داشت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تشکیل قرارگاه مذکور را باعث رشد 2 برابری تحرک عملیاتی در بین نیرو‌های این فرماندهی عنوان کرد و بیان داشت: در 4 ماهه امسال هم 6 عملیات مختلف با عنوان «مرصاد» به اجرا گذاشته شد که هرکدام آن‌ها با موفقیت‌های بزرگی همراه بودند.

این مقام مسئول در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد بخش‌های مختلف پلیس استان در 4 ماهه امسال اشاره و عنوان داشت: در این مدت بالغ بر 12 تُن انواع مواد مخدر کشف شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 50 درصدی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: طی مدت مذکور در حوزه مبارزه با قاچاق کالا با افزایش 217 درصدی کشف پرونده‌های بالای 5 میلیارد ریال و افزایش 18 درصدی دستگیری قاچاقچیان کالا روبرو بودیم.

سردار معصوم بیگی به کاهش 7 درصدی تصادفات فوتی در راه‌های درون شهری اشاره کرد و گفت: در زمینه مقابله با سرقت هم افزایش 55 درصدی و 7 درصدی دستگیری سارقان را داشته‌ایم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها