به روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
غبیشی:
نویسنده کتاب خانم کارکوب گفت: خانم کارکوب به هدف خود عشق داشته است. این مادر از زندگی و داشته‌های خود در مسیر این هدف گذشت. وی فرزندان خود را نیز در این مسیر تقدیم کرد.
کد خبر: ۳۰۳۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۶ - 09August 2018
مادری که سه شهید و دو جانباز تقدیم اسلام کرد/ خانم کارکوب از داشته‌های خود گذشته استبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، رضیه غبیشی نویسنده کتاب خانم کارکوب در گفت‌وگویی در مورد کتاب خانم کارکوب، روایت زندگی مادر شهیدان کارکوب‌زاده اظهار داشت: خانم «زهرا کارکوب» همسر رزمنده پاسدار «خداداد کارکوب‌زاده» و مادر سه شهید و دو جانباز است.

وی با توجه به ایثارگری خانم کارکوب تاکید کرد: وی از زنانی محسوب می‌شود که با آغاز جنگ تحمیلی و محاصره آبادان به همراه همسر و پنج فرزند برومندش راهی جبهه‌های جنگ و دفاع از میهن می‌شود. من خانواده وی را از پیش از انقلاب اسلامی می‌شناسم. همه اعضای این خانواده در جنگ مشارکت داشتند.
 
نویسنده کتاب خانم کارکوب با اشاره به علاقه‌مندی شدید خانم کارکوب به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: این مادر به هدف خود عشق داشته است. خانم کارکوب از زندگی و داشته‌های خود در مسیر این هدف گذشت. وی فرزندان خود را نیز در این مسیر تقدیم کردند.
 
وی با تاکید بر رضایت خانم کارکوب از ایثارگری خود اشاه کرد: فرزندان همیشه برای مادر عزیز هستند. با این حال این مادر از اینکه فرزندان خود را در راه هشت سال دفاع مقدس تقدیم کرده، هیچ وقت ناراحت نشده است. او فرزندان خود را به خدا و هدف خویش تقدیم کرده است. این زن علی‌رغم همه مشکلات از داشته‌های خویش گذشته است. او همیشه لبخند به لب دارد و همیشه عاشقانه سخن می‌گوید؛ اما هنوز چشم انتظار فرزندان خود است.
 
غبیشی با توجه به ایمان شدید مادر شهیدان کارکوب‌زاده تاکید کرد:  او از یک ایمان قوی برخوردار است. این ایمان قوی باعث شده است که فرزندان وی هم خودساخته شوند. این مادر می‌گوید که حتی یک‌بار نیز فرزندان خود را امر و نهی نکرده، بلکه آن‌ها خودساخته بودند و به راه پدر و مادر خویش رفتند. این فرزندان همان طوری تربیت شدند که پدر و مادر آن‌ها علاقه‌مند بودند. شخصیت مادر در تک تک فرزاندن او تاثیرگذار بود.

وی با اشاره به ضرورت توجه مسئولان فرهنگی به مسیر شهیدان خاطرنشان کرد: خانم کارکوب در حال حاضر آبادان را مظلوم می‌داند. شهری که آن همه خون داد، هنوز مثل یک بیمار در بستر افتاده است.
 
منبع: میزان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها