به روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
هزاران فلسطینی عصر امروز برای برگزاری بیستمین راهپیمایی بزرگ بازگشت تحت عنوان جمعه آزادی و زندگی رهسپار مرزهای شرقی نوار غزه با فلسطین اشغالی شدند.
کد خبر: ۳۰۳۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹ - 10August 2018

آغاز راهپیمایی بازگشت در جمعه آزادی و زندگی/ یورش اشغالگران به مناطق مختلف کرانه باختریبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شهروندان فلسطینی هر هفته راهپیمایی بازگشت را در محل چادرهای بازگشت مستقر در شرق نوار غزه برگزار می کنند.

با ورود فلسطینی ها به محل چادرها، نیروهای رژیم صهیونیستی شروع به شلیک گازهای اشک آور و گلوله جنگی به آنها کردند و برخی منابع از زخمی شدن دستکم سه فلسطینی در راهپیمایی خبر دادند.

همزمان نیز جوانان فلسطینی برای کور کردن دید تک تیراندازان رژیم صهیونیستی لاستیک ها را در شرق نوار غزه آتش زدند.

جوان فلسطینی نیز به ارسال بالن های آتش زا به سمت اراضی اشغالی اطراف نوار غزه ادامه دادند.

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت خواستار حضور گسترده فلسطینی ها در راهپیمایی امروز شده بود.

ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز راهپیمایی بازگشت در 30 ماه مارس گذشته تاکنون 158 فلسطینی را در این راهپیمایی به شهادت رسانده و 17500 نفر دیگر را زخمی یا به آنها آسیب جسمی رسانده است.

یورش اشغالگران به  مناطق مختلف کرانه باختری

روستای تقوع در جنوب استان بیت لحم در کرانه باختری رود اردن امروز شاهد حملات اشغالگران به مردم بود که به زخمی شدن یک جوان فلسطینی منجر شد.

منابع محلی گفتند که این جوان فلسطینی از ناحیه سر هدف اصابت گلوله های رژیم صهیونیستی قرار گرفت و برای درمان به بیمارستان منتقل شد.

شهر الخلیل نیز شاهد حملات اشغالگران به شهروندان فلسطینی در منطقه باب الزاویه بود.

نیروهای رژیم صهیونیستی خیابانهای اطراف منطقه باب الزاویه را بستند و گلوله های حاوی گاز و بمب های صوتی به سمت فلسطینی ها شلیک کردند.

دو جوان فلسطینی نیز در جریان اقدام نظامیان صهیونیست در سرکوب کردن راهپیمایی روستای کفر قدوم در استان قلقیلیه زخمی شدند.

دعوت خطیب الاقصی برای مقابله با معامله قرن

خطیب مسجد الاقصی در خطبه های امروز نماز جمعه خواستار مقابله با طرح سازش آمریکایی موسوم به معامله قرن و قانون نژادپرست موسوم به القومیه رژیم صهیونیستی با وحدت و پایان دادن به شکاف و دو دستگی شد.

شیخ محمد سلیم همچنین خواستار مقابله با ظلم و تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه مسجد مبارک الاقصی شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها