به روز شده در: ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مانع پیشروی مزدوران ارتش سعودی به سمت کوه الدود در جبهه جیزان در عربستان شدند، انفجار بمب در مسیر عبور نظامیان مزدور سودانی به هلاکت چهار نفر از آنها منجر شد.
کد خبر: ۳۰۳۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳ - 10August 2018

هلاکت چهار نظامی سودانی در جیزانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از المسیره، رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مانع پیشروی مزدوران ارتش سعودی به سمت کوه الدود در جبهه جیزان در عربستان شدند.

به گفته یک منبع نظامی، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی حمله گسترده مزدوران ارتش سعودی را در شرق کوه الدود دفع کردند که در نتیجه آن شماری از متجاوزان به هلاکت رسیدند و با وجودی حملات هوایی سعودی‌ها برای حمایت از مزدورانشان، رزمندگان یمنی حملات زمینی را دفع کردند.

این منبع افزود چهار نظامی سودانی بر اثر انفجار بمب در این حملات به  هلاکت رسیدند.

از سوی دیگر توپخانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، تجمعات نظامیان سعودی در موضع مشعل را گلوله‌باران کرد.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، آمریکا را مسئول کامل ارتکاب جنایت هولناک رژیم سعودی در کشتار کودکان بیگناه یمنی در شهرستان ضحیان و ادامه کشتار مردم یمن دانست و دعوت آمریکا برای انجام تحقیقات در این زمینه را تلاش آشکار برای شانه خالی کردن از این جنایت و کاهش خشم بین المللی گسترده از آمریکا به سبب این جنایت وحشیانه قلمداد کرد.

محمد علی الحوثی تاکید کرد تلاش‌های آمریکا برای شانه‌خالی کردن از زیر بار مسئولیت جنایات بزرگش در تجاوز به یمن هیچ سودی ندارد، چرا که ملت یمن و تمام جهانیان از همان روز نخست تجاوز به یمن این حقیقت را دانستند که این آمریکاست که جنگ علیه یمن را رهبری می‌کند و در کنار آن، اسرائیل و انگلیس با مشارکت عربستان و امارات و دیگران قرار دارند.

از سوی دیگر عفو بین الملل اعلام کرد از دولت اسپانیا می‌خواهیم تا از کشورهایی که فروش سلاح به حکومت سعودی را متوقف کنند، دنباله‌روی کرده و به فروش تسلیحات به سعودی‌ها پایان دهد.

عفو بین الملل افزود خطر واضح درباره امکان استفاده حکومت سعودی از سلاح‌هایی وجود دارد که قوانین بین المللی را نقض می‌کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها