به روز شده در: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا ضوابط و مقررات ادامه تحصیل مشمولان در خارج از کشور را تشریح کرد.
کد خبر: ۳۰۳۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹ - 11August 2018

ضوابط ادامه تحصیل مشمولان در خارج از کشوربه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سرهنگ «نجف حمیدزاده» معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار داشت: براساس ماده 36 قانون خدمت وظیفه عمومی، تنها مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر و معادل آن در حوزه‌های علمیه، می‌توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور معافیت تحصیلی دریافت کنند.

وی در تشریح ماده 36 قانون خدمت وظیفه عمومی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، گفت: فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، تا زمانی که وارد غیبت نشده‌اند، می‌توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر و تایید دانشگاه و رشته تحصیلی مربوطه توسط وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ادامه داد: متقاضیان می‌بایست با ارائه مدارک مربوطه به سازمان وظیفه عمومی و سپردن ضمانت‌نامه بانکی و پذیرش شرط ضبط آن به نفع دولت در صورت عدم بازگشت به موقع، مجوز خروج از کشور را دریافت کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: کارکنان وظیفه غیرغایب نیز با رعایت شرایط فوق می‌توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند.

وی در خصوص اصلاح ماده 35 قانون خدمت وظیفه عمومی در سال گذشته، بیان کرد: با اصلاح این ماده از قانون مذکور، مشمولان فارغ التحصیل دیپلم و پیش‌دانشگاهی مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور نمی‌باشند.

انتهای پیام/ 211

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها