به روز شده در: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
سید محمد بطحایی خبرداد؛
وزیر آموزش و پرورش گفت: درسال جاری برای نخستین بار، بیش از 40 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شوند.
کد خبر: ۳۰۸۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹ - 11September 2018

به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «سید محمد بطحایی» وزیر آموزش و پرورش با اشاره به یکصدمین سال تأسیس تربیت معلم در ایران، اظهار کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب در جلسات مختلف تأکید فرمودند، مهم‌ترین مجرای تأمین و تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش، تربیت معلم است و ما نیز به این امر اهتمام خواهیم داشت.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی، 2 مجرای مهم در حوزه آموزش و پرورش است که به تأمین و تخصیص نیروی انسانی می‌پردازند.

بطحایی از تلاش برای ارتقای کیفیت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان در سال 97 خبرداد و تصریح کرد: درسال جاری برای نخستین بار، بیش از 40 هزار دانشجو در این دانشگاه پذیرش می‌شوند و این نشان‌دهنده توجه دولت و مجلس به نقش دانشگاه فرهنگیان است.

وی اضافه کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته با غفلت از این مهم، مجبور شدیم از مسیرهای دیگری غیر از تربیت معلم، نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش را تأمین کنیم و از این جهت، ضررهایی متوجه آموزش و پرورش شده است.

بطحایی از نیاز شدید آموزش و پرورش به نیروی انسانی متخصص در شش سال آینده خبر داد و افزود: هم‌اکنون بیش از 14 میلیون نفر دانش‌آموز در کشور تحصیل می‌کنند با رشد نسبتاً سریعی که در جمعیت دانش‌آموزی وجود دارد تا شش سال آینده، آمار آنها به 16 میلیون و 400 هزار نفر خواهد رسید، لذا به نیروی انسانی و تربیت معلم باید بیش از گذشته توجه شود؛ در غیر این صورت مجبور خواهیم شد تصمیمات عجولانه بگیریم و از نیروی انسانی که شایستگی کمتری نسبت به نیروهای پرورش‌یافته در دانشگاه فرهنگیان دارند، استفاده کنیم؛ در حالی که تربیت معلم می‌تواند نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش را به‌خوبی تأمین کند.

وی با بیان اینکه باید دانش‌آموزان در ابعاد مختلف مهارت آموز باشند و رقابت فردی در مدارس جای خود را به رقابت گروهی دهد، گفت: کلیدواژه های تحول در مدارس باید آن قدر تکرار شود تا مسیر کنونی دانش آموزان در مدارس تغییر کند و دانش‌آموزان در مدارس باید صبر و دوستی را بیاموزند و ابعاد مختلف تعلیم و تربیت در بین فرهنگیان نهادینه شود.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه آسیب های اجتماعی به شدت دانش‌آموزان را تهدید می‌کند و باید با همکاری معلمان و والدین رفتار های پرخطر فرزندان‌مان را کنترل کنیم، از اجرای چهار برنامه مدرسه محوری در سال جدید تحصیلی خبر داد و تصریح کرد: همه ما محتاج آموزش هستیم و جامعه امروز نسخه‌های قدیمی امر و نهی کردن را نمی پذیرد، لذا باید به جدیدترین روش‌های آموزش مجهز شویم.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار