به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
رحمانی فضلی در حاشیه هیات دولت:
وزیر کشور گفت: عراق مخالف حذف روادید برای مراسم اربعین است اما ما با این موضوع موافقیم.
کد خبر: ۳۰۸۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸ - 12September 2018

عراق مخالف لغو روادید اربعین استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص آمادگی برای برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: جلسات ستاد مرکزی اربعین بلافاصله بعد از مراسم سال گذشته برگزار شد. ستاد فعال است و ما آمادگی لازم برای برگزاری باشکوه مراسم را داریم.

وی با اشاره به دیدار با وزیر کشور عراق و امضای تفاهم‌نامه در خصوص مراسم اربعین گفت: بر اساس تفاهم‌نامه با عراق، قرار شده مسیرهای جدیدی را برای عبور زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) در اختیار ما قرار دهند و از لحاظ امنیتی همکاری بیشتری با ما داشته باشند.

رحمانی فضلی افزود: ما آمادگی کاملی را برای برگزاری مراسم اربعین داریم اما یک موضوعی که هنوز به توافق نهایی نرسیده، مسئله ارز و قیمت آن است. آنها در ابتدا مبلغی را برای ویزا پیشنهاد کرده بودند که ما توانستیم مقداری آن را متعادل کنیم اما از نظر ما هنوز هم جا دارد که دولت عراق با ما همکاری بیشتری داشته باشد.

وزیر کشور گفت: نرخ ارز در داخل نیز مسئله‌ای است که در دولت باید پیگیری و تخصیص داده شود.

وی در خصوص امکان حذف روادید برای سفر اربعین تصریح کرد: طرف عراقی مخالف حذف روادید برای مراسم اربعین است اما ما با این موضوع موافقیم.

رحمانی فضلی درباره اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شهرداری‌ها گفت: همه باید خود را با قانون تطبیق دهند. در مورد شهرداران با توجه به شبهات و برداشت‌های مختلفی که از متن قانون صورت گرفته است در صورت لزوم مجبور به ارائه استفساریه به مجلس هستیم تا آنها جواب ما را بدهند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار