به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵
ابطحی در گفت‌وگو با دفاع پرس:
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه حل کاهش مشکلات جاری کشور در خارج از مرزها نیست، گفت: مسوولان باید با روحیه‌ای انقلابی برای کاهش دغدغه‌های معیشتی مردم اقدام کنند.
کد خبر: ۳۰۸۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶ - 12September 2018

//سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی دفاع پرس، با اشاره به مشکلات جاری کشور اظهار داشت: مسوولان با نگاه به تجربیات دوران دفاع مقدس باید با روحیه‌ای انقلابی برای کاهش دغدغه‌های مردم تلاش کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه معضلات معیشتی مردم با وعده و شعارهای پوشالی محقق نخواهد شد، افزود: یکی از مهم‌ترین دلایلی که مردم را در شرایط نامناسب اقتصادی قرار داده است، بی‌انگیزگی و بی‌رغبتی برخی مسوولان در تلاش برای کاهش مشکلات آنهاست.

نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های آمریکایی‌ها تصریح کرد: عده‌ای در داخل کشور درصدد هستند تا تمام مشکلات و کم و کاستی‌های موجود در کشور را با فشارهای اقتصادی آمریکایی‌ها پیوند بزنند، کسی منکر دشمنی و اقدامات ضد ایرانی رئیس جمهور آمریکا نیست؛ اما بزرگتر از عواقب تحریم‌های بیگانگان ناکارآمدی برخی مدیران و مسوولان کهنسال است که برنامه مناسبی برای بهبود وضعیت کنونی کشور ندارند.

ابطحی با بیان اینکه روحیه انقلابی‌گری در مجلس دهم نسبت به مجالس دوره‌های قبل کمتر دیده می‌شود، گفت: نمایندگان مردم که در واقع با رای مردم وارد مجلس شده‌اند، باید تمام توجه خود را بر رسیدگی به امورات مردم معطوف کنند، اما متاسفانه برخی از نمایندگان تنها در نطق‌هایشان به فکر کاهش مشکلات مردم هستند؛ لذا اگر برخی از مسوولان در حرف و عمل صادق بودند، شاهد به وجود آمدن چنین بحران اقتصادی در کشور نبودیم.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی به‌کارگیری مدیران و مسوولان جوان را یکی از عوامل راهگشای مشکلات کشور خواند و گفت: در شرایط کنونی نیز باید همچون دوران دفاع مقدس که به جوانان میدان داده می‌شد، بها داده شود و در پست‌های مدیریتی از حضور جوانان بهره‌مند شویم؛ چرا که یک مدیر جوان قدرت ریسک، استعداد و هوش بالایی دارد که می‌تواند با برنامه‌ریزی‌های دقیق راه حل مشکلات جاری کشور را پیدا کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به رشادت‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس، تصور برخی مسوولان نسبت به کاهش مشکلات اقتصادی کشور در گرو تعامل با آمریکا را غلط و آن را خلاف ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر به مدیران انقلابی در امورات کشور نیاز داریم؛‌ چرا که یک مدیر انقلابی حتی فکر تعامل و مذاکره با بیگانگان را در سر خود نمی‌پروراند.

وی با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نباید کلید قفل مشکلات کشور در خارج از مرزهای میهن جستجو کنیم، گفت: عده‌ای از مسوولان هنور به این باور نرسیده‌اند که در جنگ اقتصادی با آمریکایی‌ها قرار گرفته‌ایم و آنها کمر به نابودی اقتصاد ما بسته‌اند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها