به روز شده در: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
شکارسری:
نویسنده کتاب «آسمان زیر ابرها» گفت: «شرح منظومه زهد» اثر غلامرضا كافی، «تاریخ عاشورا» نوشته محمدرضا سنگری، «حسین علی» اثر محمدحسین مهدوی‌سعیدی و مجموعه شعرهایی كه با حال و هوای محرم و عاشورا سروده شده اند مناسب مطالعه در این ایام هستند.
کد خبر: ۳۰۸۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۰ - 14September 2018

کتاب‌هایی که در ماه محرم باید بخوانیمبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس،‌ حمیدرضا شكارسری شاعر، نویسنده و پژوهشگر حوزه ادبیات در گفت‌وگویی درخصوص حضور خود در تکایای ثابت و سوگواری امام حسین (ع) گفت: معمولاً برای عزاداری سالار شهیدان به هیات‌هایی که در خیابان راه می‌روند نمی‌روم و ترجیح می‌دهم در مساجد و یا تکیه‌های ثابت به عزاداری ایام محرم بپردازم.

وی در همین راستا ادامه داد: بیشتر مواقع برای سوگواری شهادت سالار شهیدان به هیات ثابت شکیبا که موسسش پدر شهرام شکیبا است می‌روم.

نویسنده کتاب «آسمان زیر ابرها» حال و هوای ایام محرم را بهترین زمان برای خلق آثار عاشورایی خواند و افزود: در ایام محرم بیشتر در خانه می‌مانم تا به تدوین و تالیف آثار عاشورایی بپردازم. این روزها و شب‌ها حال و هوای بسیار خاصی برای خلق اینگونه آثار سراغ انسان می‌آید.

وی تصریح كرد: متاسفانه هیئت‌ها مانند قدیم آن احساس معنوی را منتقل نمی‌كنند؛ در شعرهایم هم به این مسئله اشاره كرده‌ام ‌و این نقد را از عزاداری‌های مدرن دارم.

شکارسری درباره اشعار و کتبی که می‌توان در محرم خواند خاطرنشان کرد: «شرح منظومه زهد» اثر غلامرضا كافی، «تاریخ عاشورا» نوشته محمدرضا سنگری، «حسین علی» اثر محمدحسین مهدوی‌سعیدی و مجموعه شعرهایی كه با حال و هوای محرم و عاشورا سروده شده اند مناسب مطالعه در این ایام هستند.

منبع: میزان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها