به روز شده در: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
فیلم‌برداری فیلم سینمایی «آن ۲۳ نفر» روایت اسارت جمعی از جوانان در اردوگاه‌های بعثی صبح امروز با حضور حاج قاسم سلیمانی آغاز شد.
کد خبر: ۳۱۲۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶ - 05October 2018

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، فیلم‌برداری فیلم سینمایی «آن ۲۳ نفر» با حضور سردار سرلشکر «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران آغاز شد.

سرلشکر سلیمانی در حاشیه مراسم آغاز فیلمبرداری این فیلم سینمایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وقتی که جنگ ۳۳ روزه انجام گرفت، یک خانم مسیحی که خواننده بود، اما زن منصفی بود، از آنچه در لبنان اتفاق افتاد، خیلی متأثر شد و جمله‌ای گفت که خیلی تکان‌دهنده بود، وی گفت که ما باید عبای سیدحسن نصرالله را بگیریم و پاره‌های آن را به بدن فرزندانمان بزنیم تا آن‌ها غیرت دفاع از مملکتشان را پیدا کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: به نظرم اگر بتوانیم تکه‌های پیراهن آن ۲۳ نفر را پیدا کنیم و گَرد پای آن‌ها یا همین تکه‌های پیراهن آن‌ها را بر بدن فرزندانمان بزنیم؛ آن غیرت، نشاط و معنویتی که آن‌ها وقت اعزام به جبهه داشتند، بسیار خوب است.

سردار سلیمانی افزود: یک وقتی آخر جنگ من خیلی از رزمنده‌ها را می‌دیدم که می‌رفتند از جای کفش بچه‌هایی که بالای سد می‌رفتند در خاکریز، در سنگر، خاک جمع می‌کردند و توشه می‌کردند و خیلی‌ها آن را آوردند.

وی تصریح کرد: یک صحنه‌ای همواره در یادم است، زمانی تصمیم گرفتیم در جبهه هر کسی را که زیر ۱۵ سال داشت، بازگردانیم؛ کنار سدِ دِز در چادر نشسته بودم که دیدم فردی کوچک که اهل زابل بود، تیربار روی شانه اش گذاشته، خشاب را دور کمر و گردنش پیچیده است، کلاه آهنی اش خیلی بزرگتر از سرش بود و روی چشمانش را پوشانده بود، پوتین نیز بزرگ‌تر از پایش بود و بند آن را دور پایش بسته بود، پیش من آمد و گریه کرد، من متأثر شدم؛ گفتم چرا گریه می‌کنی؟ گفت می‌خواهم با هر کسی که شما می‌گویید مسابقه دهم، هر تپه‌ای که گفتید، می‌روم و تیراندازی می‌کنم؛ دستور دادید مرا برگردانند، من نمی‌خواهم برگردم.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: معتقدم گَرد آن افراد را به اکسیر تبدیل کنیم و به ملت و کشور بپاشانیم، تا آن اکسیری که در وجود آن‌ها بود و در زندان‌های بعثی اینگونه خودنمایی کردند و باعث افتخار ابدی ایران شد، به دیگران نیز منتقل شود.

سردار سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: اکسیر غیرت، معنویت، شهامت، شجاعت و دینداری علاج اصلی خانواده‌ها، ملت کشور و جوان‌های ماست به همین دلیل مقام معظم رهبری به رغم اینکه، ولی فقیه هستند، هم عمامه پیغمبر را بر سر دارند و هم چفیه جبهه را بر گردن دارند و مهم‌ترین کتاب‌هایی که مورد تفقد قرار می‌دهند، کتاب‌های جبهه است؛ ایشان می‌خواهند ما را به تجربه موفق واقعی و راستینی که در ملت ما اتفاق افتاده است، توجه دهند.

بنا بر این گزارش، فیلم‌برداری فیلم آن ۲۳ نفر صبح امروز (جمعه ۱۳ مهرماه) در حومه تهران کلید خورد و سرلشکر سلیمانی به همراه مرتضی سرهنگی مسوول دفتر ادبیات و هنر مقاومت و سوژه های اصلی با عوامل و بازیگران این فیلم دیدار و گفت‌وگو کرد و از نزدیک در جریان تصویربردای قرار گرفت.

آن ۲۳ نفر روایتگر ماجرای گروهی از نوجوانان است که در جریان جنگ تحمیلی به اسارت نیروهای بعثی درآمدند و سرگذشت آنان پیش از این در کتابی به همین نام به قلم «احمد یوسف زاده» منتشر شده است.

این فیلم به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی مجتبی فرآورده به سفارش سازمان رسانه ای اوج در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار