به روز شده در: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
رحمانی فضلی در حاشیه هیات دولت:
وزیر کشور با بیان اینکه در حوزه ویزا با توجه به افزایش قیمت ارز، افزایش قیمت خواهیم داشت، گفت: رقمی که تاکنون به ما اعلام شده همان حدود هشت هزار تومان برای هر دلار است.
کد خبر: ۳۱۳۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶ - 10October 2018

ویزای اربعین با دلار هشت هزار تومانی محاسبه می‌شودبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز (چهارشنبه 18 مهرماه) در حاشیه نشست هیات دولت، با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت موکب‌های ایرانی در مراسم اربعین امسال اظهار داشت: یک هفته پس از پایان اربعین سال گذشته، ستاد اربعین را شکل دادیم و همه اقداماتی که برای یک سفر خوب، راحت و امن لازم است، به کمک 25 دستگاه اجرایی، پیگیری کردیم.

وی افزود: امسال، تدارکات سفر از منظر زیرساخت‌ها مانند پارکینگ و جاده‌ها و هم از منظر امنیت بهتر از سال گذشته است. همه برنامه‌هایی که تاکنون آماده شده نوید یک سفر زیارتی خوب را می‌دهد.

رحمانی فضلی با اشاره به افزایش قیمت ارز گفت: در حوزه ویزا با توجه به افزایش قیمت ارز، افزایش قیمت خواهیم داشت و به دنبال آن هستیم که در صورت توافق، این رقم را کاهش دهیم اما رقمی که الان به ما اعلام شده همان حدود هشت هزار تومان برای هر دلار است.

وی در خصوص سهمیه‌بندی سوخت نیز اظهار داشت: سهمیه‌بندی مطرح نیست؛ با توجه به قاچاق سوخت که در جلسه شورای امنیت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطرح شد، در حال حاضر بین 10 تا 15 میلیون لیتر بنزین از کشور قاچاق می‌شود و در استان‌های مرزی بیش از 600 هزار کارت سوخت وجود دارد.

وزیر کشور ادامه داد: پیشنهاد شد که مجددا کارت‌ها احیا شود و توسط خود افراد در محل‌های سکونت مورد استفاده قرار گیرد.

رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از استانداران شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شود بیان کرد: تعداد 14 استاندار مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند که با هماهنگی انجام شده، نیت ما این است که انتخاب استانداران جدید با اولویت معاونان فعلی استانداران باشد؛ چراکه با انتخاب استاندار جدید به طور طبیعی سلسله تغییراتی در معاونت‌ها و فرمانداری‌ها صورت می‌گیرد؛ لذا تصمیم گرفتیم با اولویت از معاونان استانداری‌ها در این جایگاه استفاده کنیم، حدود 30 نفر را در فهرستی به رئیس جمهور ارائه کرده‌ایم تا ایشان سوابق این افراد را بررسی کرده و نظرات خود را ارائه کنند تا پس از آن افراد مورد نظر را به هیات دولت معرفی کنیم.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار