به روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۰
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: هم اکنون کشور ایران طلایه‌دار در حفظ و قرائت قرآن در سرتاسر جهان اسلام است.
کد خبر: ۳۱۳۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹ - 11October 2018

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «مهدی قره شیخ‌لو» رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در اولین اختتامیه مسابقات سراسری قرآن در گروه آوا‌ها و نغمات بخش خواهران اظهار داشت: هم اکنون کشور ایران طلایه دار در حفظ و قرائت قرآن در سرتاسر جهان اسلام است.

وی در زمینه تاثیرگذاری این مسابقات گفت: هر موضوعی را بخواهیم تبلیغ کنیم، یکی از ابزار‌های تبلیغات بحث ایجاد بستر و فضا است که مسابقات قرآن در ایجاد فضا و جلب مخاطب می‌تواند موثر باشد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم تصریح کرد: در سال‌های اخیر جذابیت‌های خیلی خوبی را در فضای مسابقات قرآنی مشاهده کردیم و شاهد معرفی چهره‌های بزرگ قرآنی در این مسابقات بودیم.

قره شیخ لو با اشاره به اینکه باید متناسب با شرایط روز پیش برویم، خاطرنشان کرد: لازم است از تکنولوژی روز برای فضاسازی و توسعه فضای قرآن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم ما در سطح کشور شرایط حضور در محل مسابقات را ندارند و این مسابقات را از طریق رسانه ملی پیگیری می‌کنند و این اهمیت پوشش رسانه‌ای را بیش از پیش می‌کند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با بیان اینکه ما هنوز از ظرفیت حداکثری رسانه‌ها استفاده نکرده‌ایم، گفت: پوشش برنامه مسابقات نباید صرفا بسنده به شبکه قرآن و معارف باشد؛ زمانی که یک رویداد بزرگ قرآنی به این شکل در کشور اتفاق می‌افتد باید از ظرفیت کامل رسانه و از تمام شبکه‌ها حداکثر استفاده را ببریم.

قره شیخ لو افزود: امیدوارم روز به روز شاهد توسعه فرهنگ قرآن در کشورمان باشیم و تمامی این جریانات موجب ایجاد فرهنگ و فکر قرآنی در کشورمان شود.

وی درباره سطح مسابقات گفت: سطح تلاوت شرکت کنندگان نسبت به قبل از انقلاب خیلی بیشتر شده است که در چهل سالگی انقلاب، یکی از دستاورد‌ها همین موضوع است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار