به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با دفاع پرس:
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آینده برجام نتیجه مطلوبی نخواهد داشت، گفت: بدون حضور آمریکا، اتحادیه اروپا قادر به ادامه همکاری در روند برجام نیست.
کد خبر: ۳۱۳۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴ - 15October 2018

همسو بودن با آمریکا سیاست بزرگ اروپایی‌هاست/ اتحادیه اروپا بدون آمریکا قادر به ادامه همکاری در برجام نیستسیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم شهرستان ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی دفاع پرس، با بیان اینکه منافع مشترک اروپایی‌ها با آمریکا نمی‌گذارد که آنها در خصوص برجام تصمیم‌گیری کنند، اظهار داشت: اروپایی‌ها هم مانند آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند؛ لذا نباید به ماندن آن‌ها در این قرارداد و یا به انجام تعهداتشان در این خصوص دلخوش باشیم.

وی در ادامه با توجه به اینکه اروپایی‌ها نمی‌توانند به‌طور مستقل و به دور از هرگونه اظهارنظر آمریکایی‌ها در مورد روند برجام تصمیم‌گیری و عمل کنند، افزود: از سیاست‌های مهم و بزرگ اروپایی‌ها همسو بودن با آمریکایی‌هاست؛ چراکه عدم همراه بودن آن‌ها با آمریکا می‌تواند منافع‌شان را به خطر بیاندازد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های تیم مذاکره کننده و دستگاه دیپلماسی کشورمان، گفت: آینده برجام نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

این نماینده خانه ملت، گشایش اقتصادی در دو سال اخیر، بازگشت قطعنامه‌های سازمان ملل و مراودات تجاری با کشورهای عضو برجام را از مهم‌ترین دستاوردهای این توافق دانست و گفت: با خارج شدن آمریکا از برجام اروپایی‌ها قادر به انجام هیچ‌کاری نیستند و نمی‌توانند در راستای ادامه همکاری با ما در این خصوص قدم بردارند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عدم ارائه ضمانت از سوی اتحادیه اروپا در خصوص برجام را نشان از عدم پایبندی به توافق برجام از سوی اروپایی‌ها دانست.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها