به روز شده در: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
سخنگوی ارشد ‌نیروهای مسلح:‌
سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی گفت: دشمن به این نتیجه رسیده که مستقیم با جمهوری اسلامی ایران سینه به سینه نشوند؛ چراکه امکان پیروزی را نداشته و نسبت به این مسئله اطلاع دارند.
کد خبر: ۳۱۷۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶ - 07November 2018

به گزارش دفاع پرس از اهواز سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی امروز در مراسم چهلم شهدای حادثه تروریستی اهواز با بیان اینکه در خوزستان بخش مهمی از تاریخ انقلاب اسلامی و در این سرزمین انسان احساس بالندگی می‌کند، اظهار داشت: خوزستان، سرزمینی است که پایه‌های استحکام نظام در آن بنا نهاده شده و سرزمین شجاعت، مقاومت و دلدادگی است.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح با اشاره به این‌که مردم خوزستانی باید به خود ببالند که از پس این امتحان عظیم نمره قبولی گرفته و این نیز جای افتخار دارد، افزود: بسیاری از مسائلی که تلخ هستند با نگاه از ذره بین معنویت و تکلیف بسیار شیرین هستند؛ سرزمین خوزستان به خون هزاران شهید متبرک شده است؛ بنابراین تمامی حوادث چهل سال انقلاب از منظر تکلیف شیرین هستند.

سردار شکارچی با اشاره به این‌که فراز و نشیب‌های زیادی در طول چهل سال انقلاب اسلامی داشته‌ایم، ادامه داد: کسانی که عزیزان خود را تقدیم نظام اسلامی کرده‌اند باید بدانند که به ظاهر مصیبت دارند، اما در باطن این عمل افتخار است.

وی ادامه داد: از رموز شکست‌ناپذیری نظام جمهوری اسلامی این نوع نگاه عمیق است که امام خمینی (ره) نیز فرمودند: ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح کشور با اشاره به این‌که از روز نخست که انقلاب اسلامی رژیم صهیونیستی را به زباله‌دان تاریخ پرتاب کرد دشمنان از انواع و اقسام دسیسه‌ها استفاده کردند، گفت: بررسی کنیم که چهل سال پیش کجا بودیم و دشمنان کجا بودند و الان در کجا قرار داریم.

وی اظهار داشت: امروز بعد از هزاران توطئه که هر یک برای سقوط یک کشور کافی است، اما دست تسلیم دشمن در هزاران کیلومتر دورتر بر سر او نماد اقتدار کشور ایران است.

سردار شکارچی خاطرنشان کرد: امروز آمریکایی‌ها هزاران میلیارد دلار برای روحیه دادن و ماندن نیرو‌های نظامی در اطراف ایران هزینه و به همین دلیل تلاش می‌کنند کشور‌های حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی را بدوشند چرا که کم آورده‌اند و نمی‌توانند روی پای خود بایستند.

سخنگوی ارشد ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور خاطرنشان کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که مستقیم با جمهوری اسلامی ایران سینه به سینه نشوند چراکه امکان پیروزی را ندارند و نسبت به این مسئله اطلاع دارند و جز اینکه کشور‌های مسلمان را به جان هم بیندازند و نا امنی را در کشور‌های اسلامی ایجاد کنند راهی دیگر ندارند لذا دولت‌هایی نظیر آل سعود، آل خلیفه و برخی که مستقیم با جمهوری اسلامی دشمنی می‌کنند در باطن مسلمان نیستند و مشی صهیونیست را به کار گرفتند تا دشمن اصلی را پنهان کنند.

سردار شکارچی ادامه داد: حوادث تروریستی امروزه در دنیای اسلام مسئله عجیبی نیست و این تفکر در قالب وهابیت درآمده و برخی فریب خورده آن را تقویت می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که امروز مثلث شوم شامل آمریکای جنایتکار، اسرائیل خبیث و آل‌سعود به هم گره خورده است، افزود: آل‌سعود در این مثلث پول مسلمانان را هزینه و تنها یک حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی ایجاد می‌کنند.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح کشور با اشاره به این‌که امروزه دشمنی‌ها بسیار سخت و پیچیده شده اما ایران همه آن‌ها را با هوشیاری و بصیرت خنثی می‌کند، گفت: باید دید واقعا می‌توان به آل‌سعود خادم حرمین شریفین یا خائن گفت؟

وی گفت: تفکر صهیونیست با نقاب وهابیت بسیار خطرناک است و پایه و اساس حادثه 31 شهریورماه در اهواز این تفکر است؛ آمریکا جنایتکار با یک تابلوی دروغین حرف از حقوق بشر می‌زند و بعد از شهادت کودکان افغانستانی با آن‌ها عکس یادگاری می‌گیرند.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح کشور اظهار داشت: شهدای روز 31 شهریور در اهواز مظلومانه به شهادت رسیدند، اما مجددا در ملت روح دمیدند و یکی از خاصیت‌های شهدا بیدار کردن جامعه است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها