به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام کرد؛
وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه با بیان اینکه پاریس تلاش خواهد کرد تا تلاش‌های اتحادیه اروپا برای جلوگیری از تحریم‌های واشنگتن علیه ایران را هدایت کند، گفت: اروپا اجازه نخواهد داد آمریکا پلیس تجاری جهان باشد.
کد خبر: ۳۱۷۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵ - 08November 2018

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس، روز دوشنبه تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا اجرایی شد و بخش انرژی، بانکداری و کشتیرانی این کشور را هدف گرفت. اما واشنگتن هشت کشور را از تحریم‌های نفتی ایران معاف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، برونو لو میر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه متهعد شد پاریس تلاش خواهد کرد که تلاش‌های اتحادیه اروپا برای جلوگیری از تحریم‌های واشنگتن علیه ایران و تقویت نقش بین المللی یورو را هدایت کند.

به نوشته فایننشال تایمز، لو میر در مصاحبه‌ای اظهار داشت: «اروپا اجازه نخواهد داد اکنون که تحریم‌های ضد ایرانی جدید اجرایی شده، آمریکا پلیس تجاری جهان باشد.»

وی گفت: نزاع آمریکا و اروپا بر سر تحریم‌های ایران و تلاش اتحادیه اروپا برای ایجاد سازوکار جدید مالی با هدف ادامه روابط تجاری با ایران، بر لزوم اطمینان بخشی بروکسل نسبت به قدرت اقتصادی جدای از واشنگتن تاکید دارد.

لومیر سازوکار ویژه مالی را به عنوان «یک ابزار مالی مستقل اروپا» عنوان کرد و گفت: «این سازوکار به ما اجازه خواهد داد تا در هر محصولی با هر کشوری تا زمانی که با قوانین بین المللی و تعهدات اروپا همراستا است، تجارت کنیم.»

وی خاطرنشان کرد: این سازوکار به میزان چشمگیری یورو را به اندازه دلار قدرتمند می‌کند.

این مقام فرانسوی تایید کرد: «ضروری است که این ابزار‌های جدید را برای کمک به تقویت و ثبات منطقه یورو بپذیریم. این گام نخست در مسیر تبدیل کردن یورو به یک ارز مرجع بین المللی است.»

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها