به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
بیانیه ۳۵ نهاد یمنی و بین المللی؛
۳۵ نهاد غیر دولتی یمنی و بین المللی با صدور بیانیه‌ای خواهان توقف تجاوز به یمن شده و اعلام کردند که خطر قحطی ۱۴ میلیون یمنی را تهدید می‌کند.
کد خبر: ۳۱۷۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳ - 08November 2018

جنگ در یمن فورا متوقف شود/ قحطی ۱۴ میلیون یمنی را تهدید می کندبه گزارش گروه بین الملل دفاع پرس به نقل از روسیا الیوم، ۳۵ نهاد غیر دولتی یمنی و بین المللی با صدور بیانیه ای مشترک اعلام کردند: درگیریها در یمن باید هرچه سریعتر متوقف شود. در این کشور دست کم ۱۴ میلیون یمنی در معرض قحطی قرار گرفته اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: بحران انسانی در یمن ساخته دست انسان و نتیجه مستقیم درگیریها در این کشور و ممانعت از رساندن کمک های بشر دوستانه به مردم یمن است. سقوط ارزش ریال یمن و پرداخت نشدن حقوق کارگران شرایط را بحرانی تر کرده است.

در این بیانیه تاکید شده است: از کشورهای جهان می خواهیم تلاش خود را برای تضمین ارسال کمک بشر دوستانه به مردم یمن از طرق مختلف از جمله بندر الحدیده افزایش دهند.

این در حالیست که ائتلاف متجاوز سعودی با محاصره الحدیده و بمباران آن مانع رساندن هرگونه کمک های بشر دوستانه به مردم یمن می شود.

«اتحادیه بین المللی حقوق بشر»، «سازمان تلاش برای مبارزه با قحطی»، «کِر اینترنشنال»، «آکسفام» و «سازمان پزشکان جهان» جزو امضا کنندگان این بیانیه هستند.

همزمان سازمان یونیسف طی بیانیه‌ای اعلام کرد که کودکان بستری در بیمارستان «الثورة» در شهر «الحدیدة» در آستانه مرگ قرار دارند.

«هنریتا فور» مدیر اجرایی یونیسف در یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد: زندگی ۵۹ کودک که ۲۹ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان «الثورة» الحدیدة بستری هستند، به دلیل درگیری‌های خشونت‌بار جاری در این استان، در خطر است.

در این بیانیه آمده است: در استان الحدیدة و استانهای مجاوز آن، ۴۰ درصد از ۴۰۰ هزار کودک یمنی از سوء تغذیه شدید در رنجند و به همین دلیل، برخی از آنها که وضعیت جسمانیشان بحرانی شده، به بیمارستان انتقال یافته‌اند تا تحت درمان دارویی قرار گیرند اما در بیمارستان نیز، این کودکان در معرض مرگ قرار دارند. حتی رساندن و سپس ترخیص این کودکان به تنها بیمارستان فعال در منطقه که الثورة است، بسیار خطرناک است و دسترسی به این بیمارستان ساده نیست.

در این بیانیه بر ضرورت توقف درگیری‌های خونین در الحدیدة و هدف قرار دادن زیرساخت‌های آن از جمله بندر این شهر و تضمین سلامت کلیه کسانی که می‌خواهند به این بیمارستان مراجعه کنند، تاکید شده است.

هنریتا فور همچنین درباره خسارت‌های مصیبت‌بار احتمالی در صورت هدف قرار گرفتن بندر الحدیده و توقف فعالیت آن که تنها راه ورود ۸۰ درصد از کمک‌های انسان‌دوستانه، سوخت و کالاهای تجاری به یمن است، هشدار داد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها