به روز شده در: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
رویترز خبر داد؛
رویترز به نقل از سه منبع آمریکایی نوشته است که موضوع قتل «جمال خاشقجی» مشکلات ایجاد «ناتوی عربی» علیه ایران را تشدید کرده است.
کد خبر: ۳۱۷۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹ - 09November 2018

قتل خاشقجی تشکیل ناتوی عربی علیه ایران را با مشکلات بسیاری مواجه کرده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس، رویترز به نقل از سه منبع آمریکایی نوشته است که موضوع قتل «جمال خاشقجی» مشکلات ایجاد «ناتوی عربی» علیه ایران را تشدید کرده است.

این سه مقام آمریکایی در گفت‌وگو با رویترز گفته‌اند: راهبرد ترامپ برای تشکیل ناتوی عربی با هدف محدود ساختن قدرت ایران در منطقه پیش از این نیز دچار مشکلاتی بود، اما اکنون با دشواری‌های جدیدتری روبه‌رو شده است.

یکی از این مقامات آمریکایی می‌گوید: قتل «جمال خاشقجی»، «مجموعه‌ای کامل از مشکلات» را ایجاد کرده است که پیش از ایجاد طرح ناتوی عربی باید حل شوند.

این منبع به رویترز گفته است: یکی از مشکلات این است که آمریکایی‌ها چگونه می‌توانند با «محمد بن سلمان» نشستی برگزار کنند بدون آنکه موجب ایجاد خشمی فراگیر شود؛ این موضوع خوشایند نیست.

ماه جولای رسانه‌ها گزارش دادند که دولت «ترامپ» به طور مخفیانه طرحی را پیش می‌برد تا اتحاد جدید سیاسی و امنیتی با شش کشور عربی حوزه خلیج فارس، اردن و مصر در راستای برنامه خود برای مقابله با آن‌چه گسترش نفوذ ایران در منطقه خوانده شده، احیا کند.

طرح ایجاد «ائتلاف راهبردی خاورمیانه» که به ناتوی عربی هم معروف است، قصد دارد کشور‌های عربی شامل عربستان سعودی، امارات، کویت، قطر، عمان، بحرین، مصر و اردن را در قالب یک ائتلاف امنیتی، سیاسی و اقتصادی گردهم آورده و آن‌ها را علیه ایران متحد کند.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها