به روز شده در: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور:
«جمشید انصاری» با بیان اینکه زمان اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان از ۲۶ آبان ماه است، گفت: دولت برنامه ریزی لازم برای جایگزینی نیروهای مشمول قانون را انجام داده است.
کد خبر: ۳۱۷۶۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴ - 09November 2018

دولت برای جایگزین کردن ۲۱۰ مدیر بازنشسته آمادگی کامل داردبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، «جمشید انصاری» رییس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره اقدامات دولت برای اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از ۲۶ آبان‌ماه و اینکه چه تعداد از مقامات شامل حال این قانون می‌شوند، اظهار داشت: قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان از سال ۱۳۹۵ تصویب شد و مطابق آن، به‌کارگیری بازنشستگان و کسانی که بازخرید شده بودند در دولت و سایر دستگاه‌ها جز در موارد استثنایی که در قانون مشخص شده بود؛ ممنوع شد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: در اصلاحیه قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان که در تاریخ ۶ شهریورماه امسال در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۷ شهریور ماه توسط رییس جمهور به همه دستگاه ها ابلاغ شد، تبصره یک این قانون اصلاح و شرایط به کارگیری بازنشستگان سخت‌تر شد.

وی گفت: با اصلاح قانون و اجرای این اصلاحیه از ۲۶ آبان‌ماه،  ۲۱۰ نفر در زیر مجموعه دولت بازنشسته خواهند شد؛ پیشتر این امکان وجود داشت تا تمام مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری را از بین بازنشستگان به‌کار بگیریم اما در این اصلاحیه؛ استانداران، سفرا و معاونین وزرا و تعدادی از ایثارگران حذف شدند و نمی‌توان نیروی بازنشسته در این مسئولیت‌ها استفاده کرد برای همین دولت برنامه‌ریزی لازم برای جایگزینی نیروهای مشمول را انجام داده و حتما در مهلت قانونی مقرر این کار را انجام خواهد داد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور یادآور شد: تاریخ اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان ۲۶ آبان است و از این تاریخ این قانون در همه دستگاه‌های مشمول این قانون اجرا می‌شود.

منبع: مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها