به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
وزیر ارشاد در پیامی به جشنواره فیلم کوتاه تهران:
«سیدعباس صالحی» در پیامی به سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، اعلام کرد: سیاستمداران آمریکایی، باید بدانند که گوهر تمدن ایرانی، فرهنگ و هنر است و این جانمایه، مرز و انزوا نمی‌شناسد.
کد خبر: ۳۱۷۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴ - 09November 2018

فرهنگ و تمدن ایرانی مرز و انزوا نمی‌شناسدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «سیدعباس صالحی» در آستانه برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه، پیامی را خطاب به این جشنواره منتشر کرد.

متن این پیام بدین شرح است:

در روز‌هایی به‌سر می‌بریم که بخشی از جهان، با تاریخ و دولتی نوپدید، در تلاش است تا سرزمین کهن و با تمدن دیرینه را منزوی نشان دهد. سیاستمداران آمریکایی، می‌کوشند روابط ما و جهان را گسسته سازند. میلیارد‌ها دلار باج و رشوه می‌دهند تا داد و ستد‌ها را قطع کنند، تهدید‌ها و فشار‌ها می‌آورند تا روابط سیاسی- اقتصادی ما را در هم ریزند.

اما باید بدانند که گوهر تمدن ایرانی، فرهنگ و هنر است و این جانمایه، مرز و انزوا نمی‌شناسد. از این رو در همین روز‌های پرتب و تاب تهدید و تحریم، بیشترین درخواست برای حضور در جشنواره فیلم کوتاه از کشور‌های گوناگون جهان ثبت و سینمای کوتاه ایران پذیرای چهره‌های سرشناس سینمای جهان می‌شود و این یعنی، صدا و تصویر و هنر است که در جهان شنیده می‌شود، مردمان را گرد می‌آورد و امکان بی‌نظیر گفت‌وگو را فراهم می‌سازد.

امیدوارم سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران فرصت پیوند عمیق‌تر سینمای ایران و جهان و مخاطبان این هنر انسانی باشد. برای تمامی هنرمندان و برگزارکنندگان این رویداد آرزوی بهروزی و شادکامی دارم».

به گزارش دفاع پرس، سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان از امروز آغاز می‌شود و تا ۲۲ آبان ۹۷ ادامه دارد.

اخبار این رویداد بین‌المللی در سایت جشنواره به نشانی www.tisff.ir و همچنین وب‌سایت انجمن سینمای جوانان به نشانی www.iycs.ir قابل دسترسی است.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار