به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
جهانگیری در دیدار رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا:
معاون اول رئیس جمهور گفت: ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح و دوستی میان کشورها ایفا کرده و گره‌های زیادی را گشوده است.
کد خبر: ۳۱۷۸۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹ - 10November 2018

ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح میان کشورها داردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (شنبه 19 آبان‌ماه) در دیدار «شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه» رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به برگزاری بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا میان تیم پرسپولیس و کاشیما ژاپن اظهار داشت: امروز چشمان علاقمند فوتبال در آسیا و حتی جهان نظاره گر این بازی در تهران هستند و امیدوارم شاهد یک رقابت خوب و جوانمردانه باشیم تا همه علاقمندان به فوتبال از این بازی لذت ببرند.  

وی با بیان اینکه ایران همواره تلاش کرده است عضو موثری در کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت‌های لازم را از همه رشته‌های ورزشی و به خصوص فوتبال از جمله فوتبال زنان انجام داده است تا این رشته پرطرفدار در سراسر کشور گسترش یابد.  

جهانگیری تصریح کرد: اختلافات سیاسی میان کشورها امری طبیعی است که گاه شدت می‌گیرد و گاه به صلح و دوستی تبدیل می‌شود و انتظار ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که اجازه ندهد مسائل سیاسی بر فوتبال اثر بگذارد و برای انسجام میان کشورهای آسیایی تلاش هر چه بیشتری را انجام دهد.  

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح و دوستی میان کشورها ایفا کرده و گره‌های زیادی را گشوده است. 

وی همچنین با قدردانی از حمایت های کنفدراسیون فوتبال آسیا از فوتبال ایران، از رییس این کنفدراسیون خواست شرایطی فراهم شود تا شاهد حضور نمایندگان ایران در هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا و هیات‌های تابعه آن باشیم.  

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این دیدار با بیان اینکه فوتبال ایران نه تنها نقشی اساسی در فوتبال آسیا بلکه در فوتبال دنیا دارد و ایران بعنوان بازیگری مهم در سطح فوتبال آسیا مطرح است.  

«شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه» دستاوردهای فوتبال ایران را افتخارآمیز توصیف و خاطرنشان کرد: فوتبال ایران نه تنها عملکرد درخشانی در سطح آسیا داشته بلکه در جام جهانی گذشته نیز تلاش خوبی انجام داد و فوتبال ایران در تمام سطوح بزرگسالان، جوانان، زنان و فوتبال ساحلی از دستاوردهای بزرگی برخوردار بوده است.  

وی افزود: کنفدراسیون فوتبال آسیا وقتی که می‌خواهد به رتبه بندی‌های رسمی اشاره کند یکی از این رتبه بندی‌ها ایران است چراکه یکی از بهترین تیم‌های آسیا تیم ملی فوتبال ایران است.  

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین با اشاره به برگزاری کنگره این کنفدراسیون که اخیرا در کوالالامپور برگزار شد، گفت: در این کنگره شاهد تجلی همبستگی و وحدت میان اکثر اعضای کنفدراسیون آسیا بودیم و این نشانه و الگویی برای دیگر کشورها است.  

وی افزود: کنفدراسیون فوتبال آسیا یک نهاد متحد است و همبستگی خوبی میان اعضای آن وجود دارد چرا که فوتبال باید بتواند ملت ها را به یکدیگر نزدیک کند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار