به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
سردار سلامی:
جانشین فرمانده کل سپاه «ایستادگی» و «مقاومت» را رمز پیروزی بر دشمن دانست و گفت: به برکت انقلاب اسلامی قدرت سیاسی و تسلط آمریکا بر منطقه از بین رفته است.
کد خبر: ۳۲۱۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳ - 03December 2018

«ایستادگی» و «مقاومت» رمز پیروزی بر دشمن/ به برکت انقلاب اسلامی قدرت سیاسی و تسلط آمریکا بر منطقه از بین رفته استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرتیپ پاسدار «حسین سلامی» جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین گردهمایی بسیجیان دانشگاه امام صادق (ع) از دانشجویان به عنوان جستجو‎گران حقیقت که نقش عمده‌ای در توسعه فکری جامعه دارند یاد کرد و اظهار داشت: قدرت و وسعت تفکر و اندیشه و باور نشان‌دهنده قدرت جامعه است و پیروزی و شکست در جنگ‌ها و رقابت‌های بزرگ مسائلی درون ذهنی است؛ اگر جامعه در درون ذهن خود پیروزی بر دشمن را احساس کند، قطعا در برابر دشمن پیروز می‌شود و هیچ ربطی به تعدد نفرات و امکانات ندارد. این حقایق در صدر اسلام تجربه شده است.

وی با تاکید بر نقش، جایگاه و اهمیت فکر و اندیشه در عزت و ذلت جوامع، گفت: دشمنان به دنبال تسخیر تفکر و اندیشه مسلمانان هستند؛ زیرا هرکس بتواند بر افکار تسلط پیدا کند بر آن جامعه نیز حکومت خواهد کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: اسلام توسط انقلاب اسلامی مجددا درخشید و تسلط کافر بر مسلمان را نقض کرد. به همین دلیل مستکبران دیدند که انقلاب اسلامی تسلط آن‌ها بر جهان را به چالش کشیده به مقابله با این انقلاب الهی پرداختند.

وی سقوط شاه را یک زلزله سیاسی دانست و گفت: شکست سیطره آمریکا بر منطقه برای هیچ‌کس قابل باور نبود و شکست استکبار توسط ملت ایران و به رهبری امام خمینی (ره) موجب تمرکز آن‌ها بر دشمنی با انقلاب اسلامی ایران شد تا از گسترش تفکر انقلاب اسلامی در جهان جلوگیری شود.

سردار سلامی اشغال سفارت آمریکا به دست جوانان ایران اسلامی را موجب برهم زدن تفکر و اندیشه اقتدار استکبار جهانی دانست و گفت: شکست‌های پی درپی استکبار جهانی در ایران نشان داد که به بیان امام راحل «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند». در جنگ تحمیلی با وجود اینکه قدرت‌های شرق و غرب عالم با هم متحد شده بودند، مجددا پیروزی حق بر باطل اثبات شد. این پیروزی‌ها نشان داد که قلب‌ها و ذهن‌ها پیروزی‌ها را می‌سازند.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس ما با آمریکایی‌ها مستقیم در خلیج فارس جنگیدیم، شاید برای بسیاری قابل باور نباشد؛ ریگان رئیس جمهور آمریکا گفته بود که خواب را از سران نظام ایران می‌گیرد و به همین دلیل در آن دوره که فاصله بسیاری از لحاظ نظامی با جهان داشتند، رودرروی آن‌ها ایستادیم؛ اما امروز دیگر این فاصله وجود ندارد.

سردار سلامی با بیان اینکه هرگز نباید از دشمن ترسید، افزود: امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) درک ما را از دشمن تغییر دادند، در صورتی که قدرت فیزیکی دشمن چندان تغییر نکرده بود؛ این یعنی تفکر بسیجی، یعنی هیچ بن بستی برای ما وجود ندارد.

وی با اشاره به اقدامات و تفکر شهید طهرانی مقدم برای هدف قرار دادن ناو‌های هواپیمابر با موشک بالستیک در صورت بروز هرگونه تهدید یا خطایی از سوی آنان، گفت: دستیابی به این تکنولوژی پیشرفته داستان ناو‌های هواپیمابر را در منطقه پایان داد و موجب عقب نشینی آمریکایی‌ها شد. امروز به برکت انقلاب اسلامی قدرت سیاسی و تسلط آمریکا بر منطقه از بین رفته است و چند سال پیش فرماندهان آمریکایی اعلام کردند که ناو‌های هواپیمابر آهن پاره و انبار مهماتی برای نابودی آنهاست که از دولتمردان خود خواستند آن‌ها را نجات دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: دستاورد‌های دفاعی و علمی که امروز به آن‌ها دست یافته‌ایم، روزی برای ما آرزو بود؛ اما به برکت انقلاب اسلامی و هدایت‌های هوشمندانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به این جایگاه رسیده‌ایم.

سردار سلامی با اشاره به اقدامات تروریستی و تشکیل داعش توسط آمریکایی‌ها در منطقه گفت: تلاش آن‌ها برای آسیب زدن به مقاومت به وسیله گروه‌های تروریستی موجب شد قدرتی عظیم و مردمی در سوریه، عراق و یمن شکل بگیرد که امروز موجب وحشت رژیم صهیونیستی است. آن‌ها بیش از هفت تریلیون دلار برای تشکیل داعش هزینه کردند، اما دستاورد و پیروزی آن برای انقلاب اسلامی و مقاومت است.

وی افزود: ایران اسلامی در برابر همه توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی ایستاده و ترور، تحریم و تهدید آمریکایی‌ها را شکست داد. آمریکایی‌ها می‌دانند همه قدرت‌هایی که امروز جرات ایستادگی در برابر آمریکا را پیدا کرده‌اند و با سیاست‌های آن‌ها مخالفت می‌کنند به دلیل پیروزی‌های جبهه مقاومت است.

سردار سلامی ایران را یک قدرت جهانی دانست و گفت: بخش اعظم مشکلات اقتصادی کشور به دلیل مشکلات مدیریتی است، اما با وجود این مسائل نیز مشکلات کشور ما قابل مقایسه با مشکلات اجتماعی و اقتصادی آمریکا نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایستادگی را رمز پیروزی بر دشمن دانست و گفت: تجربه تاریخی ما نشان می‌دهد که هرجا در مقابل آمریکایی‌ها کوتاه آمدیم و یا مذاکره کردیم، آن‌ها پیش می‌آیند. اینکه فرمانده معظم کل قوا می‌فرمایند مذاکره نمی‌کنیم، به این دلیل است که مذاکره یک جنگ است و اگر کمی عقب‌نشینی کنی، آن‌ها پیش آمده و به زیاده خواهی خود ادامه می‌دهند. فرهنگ آمریکا نشان می‌دهد که انتهای مذاکره و سازش با آن‌ها جنگ و تهاجم است.

وی وجود رهبری مقتدر و اندیشمند را یکی از مهمترین موئلفه‌های قدرت ملی ایران دانست و گفت: پیروزی‌های امروز انقلاب اسلامی نتیجه آینده‌نگری رهبری معظم انقلاب است. اما دشمنان تلاش دارند در این استراتژی‌ها و اقدامات شک ایجاد کنند؛ مثلا مطرح می‌کنند که چرا به سوریه و عراق کمک کردیم و یا اینکه به انرژی هسته‌ای چه احتیاجی هست. باید به آن‌ها گفت اگر با داعش و تروریسم در سوریه و عراق مقابله نمی‌کردیم امروز در مرز‌ها باید به جنگ آن‌ها می‌رفتیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها