به روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۸
سردار رحیمی در جمع خبرنگاران خبر داد؛
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای طرح رعد ۱۹ گفت: در این طرح شش باند قاچاق کالا متلاشی شد که ارزش اموال مکشوفه ۱۶ میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان بوده است.
کد خبر: ۳۲۱۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵ - 04December 2018

انهدام 6 باند قاچاق کالا/ دستگیری ۶۳۱ سارق و مالخربه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع پرس، سردار «حسین رحیمی» رئیس پلیس پایتخت صبح سه شنبه در حاشیه طرح رعد ۱۹ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این طرح ۲۵۴ حکم قضایی به مرحله اجرا درآمد و ۳۹ نفر از محکومان فراری دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در این طرح ۶۳۱ سارق و مالخر دستگیر شدند و هفت هزار و ۲۲۰ فقره اموال سرقتی کشف شد. همچنین ۱۴۱ دستگاه خودرو و ۹۰ دستگاه موتورسیکلت کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت کشف هزار و ۶۹ پرونده سرقتی را از دیگر موارد صورت گرفته در طرح رعد ۱۹ برشمرد و افزود: همچنین در این طرح ۳۵ باند متلاشی شد که ارزش اموال مکشوفه هفت میلیارد و ۶۰۲ میلیون تومان است.

سردار رحیمی ادامه داد: از کل سارقان دستگیر شده در این طرح، ۳۲۴ نفر سابقه‌دار بودند و ۳۰۷ نفر برای بار اول دستگیر شدند.

وی درباره مبارزه با قاچاق کالا نیز اظهار داشت: در این مرحله از طرح رعد، ۴۹ پرونده تشکیل شده است که در همین راستا ۳۲ نفر دستگیر شدند و تعداد کل اموال مکشوفه نیز ۷۰۹ هزار و ۳۴۵ مورد بوده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد: شش باند قاچاق کالا نیز در این طرح متلاشی شد که ارزش اموال مکشوفه ۱۶ میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان بوده است.

سردار رحیمی کشف ۱۷ کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری ۱۹۳ خرده‌فروش مواد مخدر را از دیگر موارد صورت گرفته در این طرح برشمرد و افزود: در این طرح ۳۷۰ معتاد متجاهر جمع آوری شدند و چهار باند مواد مخدر متلاشی شد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: در این طرح ۱۰ قبضه سلاح شکاری و ۴۳ سلاح سرد نیز کشف شده است.

وی عنوان کرد: این طرح نسبت به دیگر طرح‌ها موفقیت بیشتری داشته است و با توجه به اینکه سرقت‌های خرد افزایش داشته، طرح‌های پلیس در راستای مقابله با این جرم بوده است.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه امروز پایان کار دلالان ارزو سکه خیابانی است، گفت: با اقدامات اثرگذار و تلاش پلیس پس از ۳۰ سال دلالان ارزی را در چهار راه استانبول، چهار راه منوچهری و میدان فردوسی جمع آوری کنیم.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه بالغ بر ۹۳ نفر از دلالان با حساب‌های نجومی به زندان افتاند، افزود: از ابتدای برخورد پلیس، دلالان ارز و سکه ۴۰۰ نفر دستگیر شدند که با برخورد قاطع دستگاه قضا ۹۳ نفر به زندان رفتند.

حذف طرح زوج و فرد مغایر با قانون است

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دفاع پرس مبنی بر مطرح شدن موضوع حذف طرح زوج و فرد و افزایش محدوده طرح ترافیک گفت: ما این موضوع را از رسانه‌ها متوجه شدیم و اگر طرحی وجود داشته باشد، باید در مراجع قانونی به تصویب برسد و بعد اعلام شود. موضوعی که مطرح شده است با قانون مغایرت دارد و اگر قرار باشد، کاری انجام شود، پلیس باید نظر نهایی را بدهد؛ چرا که وظیفه کنترل ترافیک بر عهده پلیس است.

سردار رحیمی با بیان اینکه کسانی که وارد محدوده ترافیک می‌شوند، یک بار توسط پلیس اعمال جریمه می‌شوند، خاطرنشان کرد: یک قانون در شورای شهر تصویب شده است، مبنی بر اینکه خودروهایی که وارد محدوده طرح ترافیک می‌شوند، دو بار باید جریمه شوند؛ من نمی‌دانم که مبنای این قانون چیست و مردم برای یک تخلف نباید دو بار جریمه شوند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها