به روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۸
در جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا مقرر شد، فردا (چهارشنبه 14 آذر ماه) محدوده طرح زوج و فرد از درب منزل توسط شهروندان رعایت شود.
کد خبر: ۳۲۱۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷ - 04December 2018

فردا طرح زوج و فرد از درب منازل اعمال می‌شودبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، جلسه کارگروه هماهنگی شرایط اضطراری آلودگی هوا امروز سه شنبه (۱۳ آذرماه) در محل استانداری تهران به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و با حضور کلیه اعضای کارگروه تشکیل شد.

با توجه به گزارش اداره کل هواشناسی و تاکید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مبنی بر پایداری جو و گزارش مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست و شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران، تا حداکثر ظهر فردا چهارشنبه مقرر شد کلیه محدودیت‌های شرایط هشدار موضوع دستورالعمل شرایط اضطرار آلودگی هوا برای روز چهارشنبه مورخ 14 آذرماه اعمال شده و کلیه دستگاه‌های اجرایی و اقشار مردم همکاری لازم را به عمل آورند.

در این جلسه توصیه شد:

- محدوده طرح زوج و فرد از درب منزل توسط شهروندان رعایت شود.

- استقرار اورژانس در نقاط پر تردد

- مشارکت عمومی و خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود، از جمله:روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، عمرانی و مانند آن.

- کاهش فعالیت‌های بدنی بیماران قلبی و ریوی و مبتلا به آسم،به خصوص در فضای باز.

- خودداری از خروج غیر ضروری از منزل

- رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی (آبگرمکن، بخاری و تأسیسات گرمایشی) به منظور جلوگیری از افزایش بی رویه درجه حرارت در فضاهای مسکونی، تجاری و اداری.

- کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی.

- دقت در هنگام سوختگیری در جایگاه ها و جلوگیری از سرریزشدن بنزین و سایر سوخت ها.

- آماده سازی و اطلاع رسانی به دانش آموزان و انجام اقدامات پیشگیرانه مانند کاهش حضور دانش آموزان در فضای باز و کاهش فعالیت های بدنی (ممنوعیت فعالت بدنی در زنگ ورزش مدارس)

- کنترل دقیق‌تر خودروهای فاقد برگه معاینه فنی و تشدید اعمال قانون در مورد تردد خودروها و به ویژه کامیون‌ها و موتورسیکلت هایی که آلایندگی قابل رویت دارند توسط پلیس راهور

- انتقال سریع پیام‌ها و اطلاعیه‌های دبیرخانه کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا، جلب همکاری و مشارکت عمومی توسط سازمان صدا و سیما و خبرگزاری‌ها

- نظارت ویژه و تشدید برخورد با منابع آلاینده مستقر در محدوده پیرامون شهر توسط سازمان حفاظت محیط زیست

- شهرداری‌ها نسبت به نظارت ویژه برای جلوگیری از سوزاندن زباله، شاخ و برگ درختان و ضایعات، کاهش و یا جلوگیری از فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود و همچنین تقویت ناوگان حمل و نقل همگانی شهری با کنترل سلامت کامل خودرو و ممنوعیت فروش مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک و جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس و مینی بوس ها در پایانه ها و ترمینال های مسافربری

- اطلاع رسانی مناسب برای کاهش فعالیت‌های بدنی در محیط‌های باز توسط وزارت ورزش و جوانان

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها