به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
پیام استاندار کرمانشاه به مناسبت روز دانشجو؛
استاندار کرمانشاه به مناسبت روز دانشجو در پیامی اعلام کرد: تاریخ مبارزات آزادی خواهانه نشان می‌دهد که دانشجویان همواره پیشقراولان و طلایه داران دفاع از حقوق مستضعفین و ستمدیدگان بوده‌اند.
کد خبر: ۳۲۲۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰ - 07December 2018

دانشجویان پیشقراولان و طلایه داران دفاع از حقوق مستضعفین هستندبه گزارش دفاع پرس از کرمانشاه، «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه امروز (جمعه) در پیامی به مناسبت روز دانشجو اظهار داشت: تاریخ مبارزات آزادی‌ خواهانه نشان می دهد که دانشجویان همواره پیشقراولان و طلایه داران دفاع از حقوق مستضعفین و ستمدیدگان بوده اند.

استاندار کرمانشاه گفت: همه ساله روز 16 آذر یادآور بصیرت ریشه دار دانشجویان انقلابی ایران اسلامی در مقابله با نفوذ ایادی استکبار و استعمار در میهن معزز است و جنبش‌های دانشجویی در ایران اسلامی حلقه های اتصال علم و تدین هستند.

وی در این پیام آورده است: بی تردید پویایی و نشاط جوامع دانشگاهی، از مبانی محوری حیات اجتماعی و علمی کشور است و هرچقدر که دانشگاه، بالنده و پرنشاط باشد، حرکت کشور بر ریل عقلانیت در نیل به توسعه همه‌ جانبه، پایدار و متوازن از شتاب معقول و منطقی بهره مند خواهد شد.

استاندار کرمانشاه در این پیام روز دانشجو را بر منادیان علم و حقیقت و عاملان به عقلانیت تبریک و تهنیت گفته است. 

خاطر نشان می شود؛ دانشجویان در 16 آذر سال 1332 همزمان با سفر ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا به ایران در اعتراض به دخالت های واشنگتن در امور داخلی ایران، مقابل دانشگاه تهران تظاهرات کردند. 

این تظاهرات با یورش نظامیان به خاک و خون کشیده شد. در یورش نظامیان رژیم پهلوی به تظاهرکنندگان سه دانشجوی ایرانی به نام های «مصطفی بزرگ‌ نیا»«احمد قند چی»و«مهدی شریعت‌ رضوی» به شهادت رسیدند و صدها نفر دیگر زخمی شدند و از این رو 16 آذر به نام روز دانشجو نامگذاری شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها