به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
سخنگوی وزارت خارجه:
سخنگوی وزارت خارجه گفت: تلاش برای ایجاد ساختار مبارزه با پولشویی، نقطه قوت نظام است.
کد خبر: ۳۲۲۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹ - 07December 2018

تلاش برای مبارزه با پولشویی نقطه قوت نظام استبه گزارش گروه سیاست خارجی دفاع پرس،‌ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهار داشت: متأسفانه برخی رسانه‌ها با نقل قول اظهارات مخدوش و یا حتی با انتشار مطالب ساختگی تلاش دارند تا بر اساس آن تحلیل و نتیجه‌گیری کرده و به مقصود سیاسی خود دست یابند.

وی ادامه داد: بارها بیان شد که وجود پولشویی در کشور ما مانند سایر کشورها، موضوع قابل انکاری نیست. آنچه که اهمیت دارد وجود اراده مبارزه با جرائم مالی و پولشویی است که این اراده از میزان حساسیت همه اقشار مردم و مسوولان جمهوری اسلامی ایران بخوبی قابل درک است. قانون، ساختارها و رویه‌ها در این خصوص از بیش از یک دهه گذشته اجرایی شده و مقابله با جرائم پولشویی مطابق قوانین داخلی از سوی دستگاه‌های ذیربط با جدیت در حال پیگیری است.

قاسمی افزود: نهادهای بین‌المللی در ارزیابی کشورها دقیقا به وجود بسترها، قوانین و سازوکارهای اجرایی مقابله با پولشویی توجه می‌کنند تا نفس وجود جرم پولشویی در هر کشور و به هر میزان که قوانین و بسترها فراگیر و مؤثر باشند، کشورها در موقعیت بهتری در ارزیابی‌های این نهادها قرار می‌گیرند و این موضوع ارتباطی به نفس وجود جرم در کشور مورد نظر ندارد. برای مثال همانگونه که وجود قوانین، دستگاه‌های مجری قانون و اعلام کشف موارد کلان قاچاق مواد مخدر، نقطه قوت جمهوری اسلامی ایران و همه دست‌اندرکاران مبارزه با مواد مخدر در کشور است، وجود ساختارهای قانونی و سازوکارهای مبارزه با جرم پولشویی و هرگونه هشدار در مورد وجود این جرائم و ضرورت مقابله با آن، به عنوان اراده حکومت و نقطه قوت کشور در برخورد با اینگونه جرائم است.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها