به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
سردار رحمت‌الهی خبر داد؛
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف اشیای تاریخی هزاره اول قبل از میلاد خبر داد و گفت: یک قاچاقچی که قصد فروش این عتیقه‌جات را داشت، دستگیر شد.
کد خبر: ۳۲۲۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸ - 08December 2018

دستگیری قاچاقچی که قصد فروش عتیقه‌جات هزاره اول قبل از میلاد را داشتبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «امیر رحمت‌اللهی» فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف و ضبط 106 قلم عتیقه متعلق به هزاره اول قبل از میلاد خبر داد و اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پی دریافت گزارش مردمی، اشیای تاریخی متعلق به هزاره اول قبل از میلاد و سکه‌های دوران سلوکی و اشکانی را در شهرستان هرسین استان کرمانشاه کشف کردند.

وی با بیان اینکه اشیای کشف شده اقلام فرهنگی و تاریخی با ارزشی هستند، افزود: در بررسی‌های فنی توسط کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اصالت اشیاء مکشوفه تایید و قدمت آن‌ها به دوران قبل از میلاد – سلوکی و اشکانی تخمین زده شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: یک قاچاقچی که قصد فروش اشیای تاریخی در شهرستان هرسین را داشت، دستگیر شد.

سردار رحمت اللهی با بیان اینکه اشیای کشف شده شامل مجسمه گیلگمش، ریتون سفالی، کاسه مفرغی و سکه است، گفت: شهروندان پلیس را در حفظ اموال و اشیای فرهنگی و تاریخی که متعلق به همه ایرانیان و نسل‌های بعدی است، یاری کنند و اخبار مربوط به میراث فرهنگی را به شماره تلفن (09662) که به صورت 24 ساعته فعال است، اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار