به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
جعفری دولت‌آبادی خبر داد؛
دادستان تهران از صدور حکم طولانی‌مدت برای شهرام جزایری در دادگاه بدوی خبر داد.
کد خبر: ۳۲۶۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴ - 05January 2019

محکومیت بدوی شهرام جزایری به حبس طولانی/دریافت ۱۸۰ میلیون ارز در پرونده واردات کاغذبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع پرس، «عباس جعفری دولت‌آبادی» دادستان تهران در حاشیه جلسه با مسئولان اتاق بازرگانی در جمع خبرنگاران، از صدور حکم طولانی مدت برای شهرام جزایری از سوی دادگاه بدوی خبر داد.

بنا بر این گزارش، شهرام جزایری چند ماه قبل حین خروج غیرقانونی از مرز با هویت جعلی شناسایی و دستگیر شده بود.

دادستان تهران در ادامه، پرونده فردی را مورد اشاره قرار داد که اخیرا مدعی تقلب هشت میلیون رای در انتخابات سال 88 شده بود و بیان کرد: مطابق بررسی‌ها این اظهارات صحت نداشت و این فرد هفته قبل به دادستانی مراجعه کرده و تحقیقات به اتمام رسیده و بزودی در مورد این فرد اتخاذ تصمیم خواهیم کرد.

دادستان تهران در مورد پرونده فردی که در زمینه کاغذ چندی پیش دستگیر شد، افزود: این متهم در حال تحقیق و بازجویی است، در دادستانی پنج پرونده در رابطه با کاغذ مطرح است و حدود هشت نفر بازداشت شدند.

وی ادامه داد: در روز‌های اول رقم ارزی که اعلام شد 30 میلیون دلار بود، اما طبق اخرین تحقیقات، این افراد 180 میلیون دلار ارز دریافت کرده و یا فروخته و کاغذ وارد نکردند و یا کاغذ‌ها را با تهیه فاکتور‌های صوری در بازار آزاد فروخته‌اند.

جعفری دولت آبادی آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: هم در پرونده سکه ثامن که تا الان حدود چهارهزار نفر شکایت کرده‌اند و هم در پرونده طلافروشی شادی که حدود 2 هزار نفر شکایت کرده‌اند، عده‌ای با تبلیغات، کاری را راه‌اندازی و اعتماد مردم را جذب می‌کنند و بعد از چند وقت یا متواری شده و یا اموال موجود تکافوی بدهی‌های آن‌ها را نمی‌دهد.

دادستان تهران اضافه کرد: در پرونده سکه ثامن با بدهی 250 میلیارد تومانی، حدود 100 میلیارد تومان موجود است.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی در اعطای مجوز به اینگونه فعالیت‌ها واقعا باید مراقب کنند و اگر هم اعطای مجوز صورت گرفت باید نظارت داشته باشند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار