به روز شده در: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
مالک بزرگترین پالایشگاه کره جنوبی گفت انتظار می رود خریداران کره جنوبی واردات نفت از ایران را در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه آغاز کنند.
کد خبر: ۳۲۷۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰ - 11January 2019

کره جنوبی واردات نفت ایران را از سر می‌گیردبه گزارش گروه بین الملل دفاع پرس، رئیس شرکت اس کی اینوویشن کره که مالک بزرگترین پالایشگاه کره جنوبی است، اظهار داشت: انتظار می‌رود خریداران کره جنوبی واردات نفت از ایران را در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه آغاز کنند.

کره جنوبی در ماه نوامبر یک معافیت شش ماهه از تحریم‌های ایران توسط آمریکا دریافت کرد که طبق آن اجازه داشت مقدار محدودی از نفت ایران را خریداری کند ولی این کشور از سپتامبر هیچ نفتی از ایران نخریده است.

کیم جون، مدیر اجرایی اس کی اینوویشن گفت:«کره جنوبی معافیت را دریافت کرده و در حال مذاکره با تهران در مورد مقدار اولین واردات است. به نظر می‌رسد نفت ایران در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه وارد کشور شود».

انتظار می‌رفت خریداران کره جنوبی و ژاپن واردات نفت از ایران را در اوایل 2019 آغاز کنند. کره جنوبی می تواند تا 200 هزار بشکه در روز نفت از ایران بخرد که بیشتر آن را میعانات گازی تشکیل می‌دهند، یک شکل فوق سبک از نفت خام.

کره جنوبی سومین خریدار بزرگ نفت ایران و بزرگترین واردکننده میعانات گازی ایران پیش از اعمال تحریم‌های آمریکا بود.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار