به روز شده در: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
نماینده ولی فقیه در استان لرستان:
آیت‌الله «سید احمد میرعمادی» گفت: آمریکا در طول چهل سال انقلاب اسلامی جنایات زیادی در برابر ایران انجام داده است و به تعبیر مقام معظم رهبری تمام محاسبات آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران غلط از آب درآمده است.
کد خبر: ۳۲۷۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸ - 11January 2019

به بن بست رسیدن دشمنان در برابر قدرت هسته ای ایران، عامل ترور دانشمندان هسته ای بودبه گزارش دفاع پرس از خرم‌آباد، آیت‌الله «سید احمد میرعمادی» ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، با بیان اینکه اهل تقوا اهل ارتباط با امام زمان (عج) و اطاعت از اهل بیت (ع) هستند، اظهار داشت: امام زمان (عج) می‌فرمایند «ای شیعیان از خدا بترسید تقوا داشته باشید به گناه نزدیک نشوید و کارها را به ائمه واگذار کنید تا شما را هدایت کنند.»

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو در این هفته افزود: شنبه پنجم جمادی‌الاول سالروز ولادت عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) است که روز پرستار نام‌گذاری شده است، پرستاران همیشه آرامش‌بخش بیماران هستند و زحمات فراوانی می‌کشند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: حضرت زینب (س) الگوی ماندگار ایثار و بصیرت زن مسلمان است و اگر بخواهیم الگویی از ایثار، صبر، مقاومت و بصیرت برای زن مسلمان نشان بدهیم حضرت زینب کبری (س) است؛ چراکه  فضائل و اوصاف فراوانی دارند که هر کدام بیانگر عظمت آن حضرت است، بانوی عارف به حقیقت توحید و یک زن خداشناس موحد است که برخوردار از علم و دانش بیکران الهی است و حضرت زینب کبری (س) مظهر صبر، ایستادگی، مقاومت، ایثار و گذشت است.

وی بیان کرد: در تاریخ شخصیت‌هایی از مردان و زنانی داریم که برای جامعه ما الگو هستند، یک نمونه زینب کبری (س) است و امیدواریم زنان جامعه ما با مطالعه زندگی آن حضرت بتوانند از آن حضرت زینب (س) الگو و صفات والای ایشان را در خودشان ایجاد کنند.

میرعمادی با اشاره به دوشنبه 24 دی‌ماه سالروز تعیین مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران، تصریح کرد: در سال 58 از طرف امام خمینی (ره) مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران منصوب شدند و تا امروز ایشان به عنوان امام جمعه تهران هستند و تاکنون خطبه‌ها و نماز جمعه‌های مقام معظم رهبری الگویی برای نماز جمعه‌های کشور است.

وی خاطرنشان کرد: نماز جمعه‌ای که شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و به عنوان قرارگاه تقوا و بصیرت نقش‌آفرینی کند باید سه خصوصیات بارزی همچون خضوع و خشوع مردم را نسبت به خدا افزایش دهد، معنویت ایجاد کند، ارتباط مردم با خدا را تقویت کند و این نماز جمعه باید آرامش‌بخش دل مردم باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: نماز جمعه باید مردم را به راه صحیح هدایت و  اخلاق و عقاید مردم را مستحکم کند؛ چراکه نماز جمعه نماز هدایتگری است و مردم را به مسیر صحیح هدایت و از ظلمت و تاریکی به سوی نور دعوت می‌کند.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی با بیان اینکه بصیرت‌افزایی و دشمن‌شناسی از دیگر ویژگی‌های مهم نماز جمعه است، گفت: نماز جمعه باید سبب آرامش دل مومنان و سبب رسوایی کافران و دشمنان شود و باید قانون‌شکنان، متخلفان، زورگویان و منافقان از نمازجمعه بترسند.

وی با تاکید به برگزاری باشکوه نماز جمعه اظهار داشت: مقام معظم رهبری مهم‌ترین موضوعات جامعه را در نماز جمعه مطرح می‌کنند بر همین اساس باید نماز جمعه با عظمت و باشکوه برگزار شود تا خاری برای چشم دشمنان باشد.

میرعمادی با اشاره به سالروز شهادت شهدای هسته‌ای ایران افزود: 21 و 22 دی‌ماه سالروز یادآوری حماسه‌های شهدای مظلوم هسته‌ای شهیدان «علی محمدی» و «احمدی روشن» است که یکی از بزرگترین جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای ایران بود.

وی عنوان کرد: این اقدام رژیم صهیونیستی و آمریکا مبنی بر به شهادت رساندن چهار دانشمند هسته‌ای کشورمان به این دلیل بود که آنها نمی‌توانستند پیشرفت ایران اسلامی را ببینند؛ چراکه ایران اسلامی در حال پیشرفت است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: آمریکا در طول چهل سال انقلاب اسلامی، جنایات زیادی در برابر ایران انجام داده است و به تعبیر مقام معظم رهبری تمام محاسبات آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران غلط از آب درآمده است.

وی تصریح کرد: آمریکا با خارج شدن از برجام و اعمال تحریم‌های سنگین علیه ایران، می‌خواست کشورمان از هم پاشیده شود و مردم ایران چهل سالگی انقلاب را جشن نگیرند.

میرعمادی خاطرنشان کرد: مردم ایران با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی پای این انقلاب تا آخر ایستاده‌اند و این تجربه چهل سال ایران است که با وحدت و انسجام مشکلات جاری کشورمان مرتفع خواهد شد.

وی گفت: ملت ایران با رعایت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواندد اقتصاد کشور را شکوفا کندد و با تکیه بر ظرفیت‌هایی که در درون کشور وجود دارد به سمت پیشرفت و تعالی قدم بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان اظهار داشت: ملت ایران باید خود را باور داشته باشند و مواظب باشیم مبادا دشمن در درون ما نفوذ پیدا کند؛ چراکه ملت ایران آرمان‌های والا، اهداف بلند، رهبری آگاه و با بصیرت و جوانان پای کاری در کشور داریم که امروز نیز می‌توانند نقش آفرینی کنند.

وی افزود: در ایران تنها باید مسئولان در رفتارشان تجدید نظر کند و چیزی که مردم را آزار می‌دهد رفتار بعضی از مسئولان است که باید با ارباب رجوع با احترام برخورد کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار