به روز شده در: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان:
سردار مرتضی کشکولی گفت: انقلاب اسلامی منحصر به‌ فردترین حکومت مردمی در جهان است.
کد خبر: ۳۲۷۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۲ - 12January 2019

انقلاب اسلامی منحصر به‌ فردترین حکومت مردمی در جهان استبه گزارش دفاع پرس از خرم‌آباد، سردار «مرتضی کشکولی» فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در مراسم افتتاح ساختمان سپاه مرکز سپیددشت اظهار داشت: مقام معظم رهبری حدود 20 سال پیش به سپاه اعلام کردند که قضیه معارضین زمین‌ها و ساختمان‌ها در این نهاد انقلابی رفع شود و زمین‌هایی که متعلق به مردم یا ادارات بود به صاحبان آن‌ها بازگردانده شود، پیرو سخنان ایشان این مسئله در سپاه برطرف شده‌ است.

وی افزود: ساختمان قدیم سپاه سپیددشت متعلق به راه‌آهن بود، حتماً باید این ساختمان تخلیه می‌شد و چون مسیر دسترسی این ساختمان از روی ریل می‌گذشت، بنابراین تصمیم گرفتیم که ملک راه‌آهن را به آن‌ها بازگردانیم، هرچند ما یک دعوای حقوقی را نیز در منطقه بیشه داشته‌ایم و در تلاش رفع آن هستیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی منحصر به‌ فردترین حکومت مردمی در جهان است عنوان کرد: رهبر کدام حکومت در جهان مردم را ولی‌نعمت خطاب کرده و یا رهبر کدام حکومت گفته مردم اگر نظام را هم قبول ندارید برای کشورتان رأی دهید؟

وی بیان کرد: آیت‌الله مصباح یزدی در جلسه‌ای در دوم خرداد در پاسخ به سؤال جوانانی که پرسیده‌ بودند اگر ما نظام جمهوری اسلامی را نخواهیم باید چکار کنیم، دو پاسخ را بیان کرد، یکی از پاسخ‌های او این بود که در دنیا مرسوم است اگر فردی بگوید ما نظام را نمی‌خواهیم با او به‌ شدت برخورد می‌شود، اما پاسخ اسلام در حکومت دینی ما این است که ولایت‌فقیه هیچ حجتی برای حکومت ندارد، کمااینکه حضرت علی(ع) هم خانه‌نشین شد.

کشکولی گفت: اصل نظام بر رأی قاطع مردم است و قانون اساسی نیز تدوین‌شده خبرگانی هستند که توسط مردم انتخاب شدند، بعد امام فرمودند که این قانون اساسی مدون را باید به تأیید رأی مردم بگذاریم و مردم به شاکله حکومت رأی دادند، ایشان میزان را رأی ملت بدون هرگونه تفکیکی اعلام کرده‌ بودند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: ما در جنگ با آمریکا هستیم و کشورهای سلطه‌گر جهان مانند این کشور در کل کشورها نفوذی دارند، آن‌ها این نفوذی ها را از بین کارشناسان انتخاب می‌کنند.

کشکولی اظهار داشت: اساس جمهوری اسلامی ایران مردمی است، اما مردم هنوز این نقش خودشان را در حکومت باور نکرده‌اند، چون آن‌ها 2 هزار و 500 سال در کشور تماشاچی و یا نوکر پادشاهان و خوانین بودند، حتی از اواخر قاجار به بعد نیز پادشاهان هیچ‌کاره بودند و کشور زیر نظر استعمارگران اداره می‌شد و حق نداشتند وزیر یا وکیلی تعویض کنند.

وی با بیان اینکه مردم ما مسلمان هستند و مبنای قانون اساسی نیز بر اساس دین بوده و ماهیت ما نیز دینی است، افزود: ما قوت و ضعفمان با مردم است و مردم صاحب مملکت هستند، آن‌ها باید افراد صالحی را به‌ دور از هرگونه باندی انتخاب کنند، انقلاب حق مردم را از حلقوم غربی‌ها و مستکبران گرفت و به مردم عطا کرد، مردم هنوز به بلوغ نرسیده‌اند، ما باید آنها را بیدار کنیم تا روی رأی‌شان حساسیت داشته باشند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: مردم باید از مسئولان مطالبه‌گری داشته باشند و نگذارند آنها ناکارآمد باشند، حکومت ما مردمی بوده و بخشی از سپاه نیز مانند بسیجی مردمی است به طوری که در استان لرستان 400 هزار بسیجی داریم.

وی با اشاره به خدمات بسیج لرستان در کشور بیان کرد: سپاه استان در این بخش در پنج مؤلفه زیرساخت، تعلیم‌ و تربیت، فرهنگ، سلامت و اشتغال‌زایی تلاش داشته و در روستاها و دهستان‌ها نیز در راستای محرومیت‌زدایی مانند ساخت مدارس، جاده و دیگر خدمات انجام وظیفه کرده است.

کشکولی گفت: حدود 90 مدرسه در لرستان سرویس بهداشتی ندارد و سپاه در این مناطق محروم به مردم انواع خدمات را ارائه می‌دهد، در محور اشتغالزایی نیز فعالیت دارد، روحانیون هم در دهستان‌‌ها مستقر بوده و مسئول رسیدگی به مشکلات مردم هستند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به سخنانی از مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: خیر دنیا و آخرت در رفع مشکلات مردم است، این حکومت صددرصد مال مردم است و ما باید در راستای توانمندسازی آن‌ها تلاش کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار