به روز شده در: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
مقام لهستانی:
یک مقام لهستانی خبر داد که برنامه موشکی ایران یکی از موضوعاتی است که در کنفرانس ورشو مورد بحث قرار خواهد گرفت.
کد خبر: ۳۳۲۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵ - 10February 2019

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، یک مقام ارشد لهستانی خبر داد که در نشست ورشو برنامه موشک‌های بالستیک ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت، اما این یکی از موضوعاتی است که نه فقط درباره ایران بلکه درباره تمام خاورمیانه مورد بحث قرار خواهد گرفت.

این مقام لهستانی اظهار داشت: هدف ایجاد یک طرح برای گروه‌های کاری است که بتواند گفت‌گو‌هایی که در ورشو آغاز شده را در سطوح فنی بیشتر ادامه دهند.

وی افزود: مهمترین هدف برای لهستان این است که در مذاکرات خاورمیانه حضور داشته باشد. ما شاهد آن هستیم که این موضوعات برای امنیت اروپا نیز اهمیت دارد. آمریکا از ما خواسته تا به عنوان یک میانجی عمل کنیم و ما یکی از کشور‌های اروپایی هستیم که خیلی طرفدار آمریکا در اتحادیه اروپا هستیم.

کنفرانس موسوم به «صلح و امنیت در خاورمیانه» که با حمایت آمریکا و کشور‌های عربی در چهاردهم فوریه (25 بهمن) در ورشو پایتخت لهستان برگزار می‌شود، شاهد تشکیل شش کمیته علیه ایران است.

آمریکا ابتدا اعلام کرده بود که تمرکز این نشست بر ایران خواهد بود، اما بعد از نگرانی واشنگتن از حضور کم‌رنگ متحدان آمریکا در آن، دستور کار این اجلاس را تعدیل کرد.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا سه هفته پیش اعلام کرد که شهر ورشو لهستان روز‌های ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه از نشستی با موضوع «صلح و امنیت در خاورمیانه» میزبانی می‌کند. به گفته وی، این نشست که به صورت مشترک توسط آمریکا و لهستان برگزار می‌شود، بیش از همه بر ایران تمرکز دارد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها