به روز شده در: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
علاءالدین بروجردی گفت: در مصاف بسیار سخت علمی با آمریکا و دولت‌های انحصارگر اروپایی برنده شده‎ایم.
کد خبر: ۳۳۲۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۲ - 11February 2019

ایران پیروز رقابت علمی با آمریکا و اروپا شده استبه گزارش دفاع‌پرس از خرم آباد، «علاالدین بروجردی» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی عصریکشنبه (21 بهمن ماه) در مراسم افتتاح سرای دانشجویی دانشگاه آیت‌‎ الله العظمی بروجردی (ره) اظهار داشت: راهبرد نظام جمهوری ایران و مقام معظم رهبری در عرصه علم یک رنسانس اسلامی و تجدید حیات اسلامی است. زمانی اروپایی‌ها خواهان دانش دانشگاه‌های اسلامی بودند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: ما در بسیاری از المپیادهای جهانی در رده‌های اول هستیم و با استعدادهای خدادادی که در وجود جوانان ما وجود دارد در هر بخشی که ورود پیدا کردیم، موفق بودیم و این سبب فخرومباهات است.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف دانشگاه‌ها این است که دانش و علم را کاربردی کنند، عنوان کرد: در عرصه دانش‌های بسیار نوین که در آن سابقه نداشته‎ایم مثل هسته‎ای در حال حاضر از صفر تا 100 بر آن مسلط شده‎ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: امروز جزو چند کشور قدرتمند موشک‌ساز دنیا هستیم و موشک نقطه‌زن می‌سازیم چون مدیریت حاکم بر این ارگان‌ها مقام معظم رهبری هستند.

بروجردی عنوان کرد: چرا بعد از بیش از نیم قرن در صنعت خودروسازی باید سر خود را پایین بگیریم که پراید بسازیم؟ چرا مردم آلمان بنز تولید می‌کنند؟ صنعت خودروسازی به مراتب آسان‌تر از موشک‌سازی و ماهواره‌سازی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس افزود: این نشان می‌دهد که یک جای کار می‌لنگد و دانشگاه‌ها می‌توانند در این زمینه نقش مهمی داشته باشند. درمصاف بسیار سخت علمی با آمریکا و دولت‌های انحصارگر اروپایی برنده شده‎ایم. امید می‌رود قله‌های بسیار رفیع دانش را فتح خواهیم کرد و آینده از آن اسلام و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها