به روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
حسن روحانی در پیامی به جشنواره فیلم فجر:
رئیس جمهور در پیامی به جشنواره فیلم فجر آورده است: ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، سینمای ایران به همت سینماگران و فعالان این عرصه، به درخت ریشه‌دار و پر شاخ‌ و برگی تبدیل شده که از اعتباری جهانی برخوردار است.
کد خبر: ۳۳۲۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳ - 11February 2019

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه جشنواره فیلم فجر پیام دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان به این جشنواره را قرائت کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

«هنر هفتم، زبانی گویا برای انتقال مفاهیم و از کارآمدترین ابزار‌های توسعه فرهنگی است. صنعت سینما، زبان مشترک همه انسان‌ها و بلکه نسل‌ها، و یکی از قدرتمندترین وسایل ارتباطی جهان است.

در چهل‌سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، سینمای ایران به همت سینماگران و فعالان این عرصه، به درخت ریشه‌دار و پرشاخ‌وبرگی تبدیل شده که از اعتباری جهانی برخوردار است و ثمرات آن از نماد‌های بلوغ ملت ایران به شمار می‌رود. این سینمایِ نجیب و بالنده، در بُعد هنری تجلی‌گاه نبوغ جوانان ایرانی، در بُعد پیام، ابزار انتقال عالی‌ترین مفاهیم انسانی و در بُعد صنعتی، زمینه ساز تحولی فرهنگ و جامعه‌محور بوده و خواهد بود.
در روز‌هایی که بدخواهان ایران و ایرانی، با تمام توان و همه ابزار‌های سخت و نرم خود در مقابل این ملت صف‌آرایی کرده‌اند و بیش از همه، برای صدمه به «امید» آن‌ها کمر بسته‌اند، سینما در عین تعهد به بازنمایی دغدغه‌های مردم، می‌تواند در این مصاف سرنوشت‌ساز به همراهی ملت بیاید و با امیدآفرینی هنرمندانه و هوشمندانه، محرم و مرهم مردم باشد و عبور از دشواری‌های فعلی را آسان‌تر کند.

جشنواره فیلم فجر، نه تنها مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور است، بلکه می‌تواند فرصتی مغتنم برای انتقال پیام بلوغ، رشد و پویایی ایران اسلامی به جهانیان باشد.

اینجانب ضمن گرامیداشت شهدای هنرمند و یاد بزرگان شهیر سینمای ایران، که امروز در میان ما نیستند، و با قدردانی از همه دست اندرکاران این رویداد شگرف فرهنگی، مقدم همه سینماگران را در این جشنواره باشکوه پاس می‌دارم و توفیق آنان را در خلق آثار فاخر و جذاب در راستای خواست مردم، تحقق اهداف اصیل انقلاب و توسعه ایران عزیز، مسالت دارم.»

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها