به روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۸
نماینده ویژه سازمان ملل:
نماینده ویژه سازمان ملل در یمن اعلام کرد که در نتیجه ادامه محاصره الحدیده، غلات برنامه جهانی غذا در آسیا‌های نزدیک دریای سرخ بیش از پنج ماه است که مانده و در خطر پوسیدگی قرار دارند.
کد خبر: ۳۳۲۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵ - 11February 2019

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل در یمن، امروز (دوشنبه22 بهمن ماه) اظهار داشت که نیاز فوری دسترسی به انبار غلات محاصره شده در یکی از خطوط نبرد در شهر ساحلی الحدیده افزایش یافته است.

گریفیتس علت این امر را احتمال فاسد شدن غلات انبار شده دانست و توضیح داد که غلات برنامه جهانی غذا در آسیا‌های نزدیک دریای سرخ بیش از پنج ماه است که دست نخورده و در معرض خطر پوسیدگی قرار گرفته است.

به گزارش رویترز، این غلات برای تغذیه 3.7 میلیون نفر در ماه کافی است، جنگی که از تقریبا چهار سال پیش در یمن جریان دارد و تاکنون با کشته شدن ده‌ها هزار نفر و سقوط اقتصاد آن همراه بوده است، علاوه بر اینکه میلیون‌ها نفر را در آستانه قحطی زدگی قرار داده است.

سازمان ملل در تلاش است تا آتش‌بس و خروج نیرو‌های نظامی از الحدیده را عملی کند جایی که نقطه ورود اصلی بیشتر واردات به یمن است و در ماه دسامبر در سوئد بر سر آن میان طرف‌های یمنی توافق شده است.

دسترسی به پنجاه و یک هزار تن گندم تحویل داده شده توسط سازمان ملل متحد و تجهیزات آسیاب کردن آن در جبهه اصلی نبرد الحدیده، هدف اصلی مذاکرات صلح جاری است.

مذاکرات میان طرف‌های درگیر در هفته گذشته به گفته سازمان ملل متحد به حل و فصل اولیه درباره چگونگی خروج نیرو‌های نظامی منجر شده است، اما به صورت نهایی تایید نشده است.

گریفیتس گفته که با توجه به حضور همه طرف‌ها در مذاکرات اخیر در مورد دستیابی به راه حلی برای دسترسی به آسیاب‌ها خوش بین است.

در بیانیه مشترک «گریفیتس» و «مارک لوکوک»، هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل آمده است: سازمان ملل اقدامات خود را برای کمک رسانی به قریب به دوزاده میلیون نفر از همه نقاط یمن که برای تامین نیاز‌های غذایی روزانه خود با سختی دست وپنجه نرم می‌کنند، توسعه داده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار