به روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
مراسم رونمایی از کتاب «چراغ خانۀ ما» پیرامون زندگی‌نامه شهید بزرگوار «ذبیح‌الله دریجانی» با حضور سردار «حاج قاسم سلیمانی» در بیت‌الزهرا (س) در کرمان برگزار شد.
کد خبر: ۳۳۲۹۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹ - 12February 2019

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از کرمان، کتاب «چراغ خانۀ ما» که مروری مستندوار بر زندگی و خاطرات شهید «ذبیح‌الله دریجانی» است، با حضور سردار «حاج قاسم سلیمانی»، همسر، فرزند و تعدادی از همرزمان شهید در محل بیت الزهرا (س) کرمان برگزار شد.

این کتاب مجموعه‌ای است از زندگی و خاطرات سردار شهید «ذبیح‌الله‌ دریجانی» که توسط «محمدرضا صرفی» از اساتید دانشگاه و «شهناز دریجانی» همسر شهید به رشته تحریر درآمده و انتشارات «گرا»ی کرمان آن را در 471 صفحه چاپ و منتشر کرده است.

 

رونمایی از کتاب «چراغ خانۀ ما» با حضور سردار سلیمانی///در حال ویرایش

مروری بر زندگی نامه سردار شهید «ذبیح‌الله دریجانی»:

شهید «ذبیح‌الله دریجانی» در آذرماه سال 1340 در روستای دریجان از توابع شهرستان بم به دنیا آمد و در سال 1358 به توصیۀ برادرش جعفر، که بعدها در سال 1363 به شهادت رسید، به سپاه پاسداران پیوست. در هفتم مهرماه 1360 ازدواج کرد و حاصل ازدواجشان 2 فرزند به نام‌های فاطمه و محمدرسول است.

ذبیح‌الله در مدت خدمت خود در سپاه پاسداران علاوه بر ساماندهی نیروهای لشکر 41 ثارالله، مسئولیت‌های از قبیل «معاون پرسنلی لشکر 41 ثارالله» و «معاون ستاد لشکر 41 ثارالله» را به عهده گرفت.

ذبیح‌الله بارها مجروح شد و شدیدترین مجروحیتش مربوط به عملیات والفجر 8 بود و سرانجام  در 30 دی ماه 1365 و در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.»

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها