به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
یک کارشناس مسائل امنیتی عراق با اشاره به آموزش عناصر داعش توسط نیروهای آمریکایی، تأکید کرد که واشنگتن در حال انتقال نیروهای داعش از سوریه به عراق است.
کد خبر: ۳۳۴۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴ - 21February 2019

کارشناس عراقی: آمریکا در حال آموزش عناصر داعش در غرب عراق استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «کاظم الحاج» کارشناس مسائل امنیتی عراق از تلاش‌های آمریکا برای احیای داعش در این کشور پرده برداشت.

الحاج تأکید کرد که «نیروهای آمریکا در حال انتقال عناصر داعش از سوریه به عراق هستند و برای نیروهای امنیتی معلوم و مسجل است که تروریست‌ها به عراق منتقل می‌شوند».

وی به پایگاه خبری المعلومه گفت که عناصر داعش از طریق بالگردهای «شینوک و آپاچی» آمریکا از سوریه به عراق منتقل می‌شوند؛ چرا که نیروهای آمریکایی به عناصر داعش نیاز دارند.

این کارشناس عراقی ادامه داد: «آمریکا در تلاش است که تصویر دیگری از مسأله باقی ماندن نیروهای خود در عراق و حتی در سوریه ارائه کند».

وی با تأکید بر اینکه آمریکا می‌کوشد تروریست‌ها را وارد عراق کند، گفت: «برخی مناطق بیابانی غربی همچنان تحت سیطره آمریکایی‌ها قرار دارد و نیروهای امنیتی نیز قادر نیستند بر آن مسلط پیدا کنند».

الحاج با اشاره به اینکه این مناطق به ویژه مناطق «القذف و حوران» گستردگی زیادی دارند، تصریح کرد که هیچ کنترلی بر این مناطق نیست و همین مسأله باعث شده است که «آمریکایی‌ها از آن در آموزش و سازماندهی مجدد داعش برای انتقال آن به مناطق آغاز عملیات مجرمانه استفاده می‌کنند».

در تأیید اظهارات الحاج، «علی الصطوف» عضو پارلمان سوریه نیز گفت که نیروهای آمریکایی در حال قاچاق فرماندهان داعش از سوریه به یک منطقه نامعلوم هستند.

الصطوف با تأکید بر اینکه «واشنگتن در تلاش است که از عناصر داعش برای تکمیل طرح تجزیه‌طلبانه خود در منطقه استفاده کند»، اعلام کرد که از چند ماه پیش، ده‌ها فرمانده داعش از سوریه به سایر مناطق فرستاده شدند تا در نبردهای بعدی از آنان استفاده شود».

وی در پایان خاطر نشان کرد که این برای نخستین بار نیست که آمریکا عناصر داعش را از یک منطقه به منطقه دیگر انتقال می‌دهد و در واقع طرح آمریکا مبتنی بر جنگ نیابتی است.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها