به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
به همت مدرسه رمان شهرستان ادب؛
فراخوان ثبت‌نام اولین دوره «رمان کودک» «مدرسه رمان» توسط شهرستان ادب منتشر شد.
کد خبر: ۳۳۶۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰ - 06March 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، فراخوان ثبت‌نام اولین دوره «رمان کودک» «مدرسه رمان» توسط شهرستان ادب منتشر شد.

متن این فراخوان ادبی به شرح زیر است:

«مدرسه رمان» ِ شهرستان ادب از میان نویسندگان جوان علاقمند به ادبیات کودکان، برای حضور در اولین دوره «رمان کودک» ثبت نام می‌کند.

برای ثبت نام و شرکت در این دوره‌ها، از نویسندگانی دعوت می‌شود که تجارب آغازین نوشتن را پشت سر گذاشته باشند و با اصول اولیه نگارش برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان آشنا باشند.

مراحل ثبت نام در این دوره با رجوع به یکی از ۲ سایت «مدرسه‌ی رمان» یا «شهرستان ادب» و پر کردن فرم ثبت نام و ارسال کارنامه‌ی ادبی آغاز می‌شود. پس از بررسی کارنامه‌ها، با ارسال طرح رمان، داوطلبان وارد مرحله‌ی بعد می‌شوند.

طرح‌های رسیده توسط اساتید مدرسه بررسی می‌شوند و آثار منتخب، مجوز ورود به مرحله‌ی نهایی - که فرآیند یک‌ساله‌ی نگارش است - را پیدا می‌کنند. همچنین نویسندگان این دوره تخصصیِ مدرسه رمان از فرصت استفاده از دوره‌های آموزشی ماهیانه که با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران عرصه‌ی ادبیات کودک و نوجوان برگزار می‌شود نیز برخوردار خواهند بود.

قابل توجه است که نویسندگان باید طرح‌های خود را حداقل برای نگارش اثری سه جلدی - با توجه به حجم معمول برای رمان کودک - طراحی کنند. آثار به نگارش درآمده، پس از تایید اساتید مربوطه، توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر خواهند شد و به نویسندگان حق‌التالیف هر چاپ از آثارشان پرداخت می‌شود.

سرکار خانم «طاهره ایبد» و جناب آقای «احمد اکبرپور» اساتید نخستین دوره آموزشی نگارشی «رمان کودک» هستند که نگارش آثار زیر نظر آنان انجام خواهد پذیرفت. مهلت ارسال کارنامه‌ی ادبی برای اولین دوره‌ی رمان کودک شهرستان ادب پانزدهم فروردین‌ماه ۱۳۹۸ است. علاقمندان برای ثبت نام به نشانی‌های زیر مراجعه فرمایند:

shahrestanadab.com، madreseroman.com

یادآوری می‌شود که «مدرسه رمان» وابسته به موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب، نخستین و تخصصی‌ترین مدرسه آموزش رمان در ایران است که در سال ۱۳۹۳ گشایش یافت. مدرسه رمان با مدیریت علی‌اصغر عزتی‌پاک تا به امروز چهار دوره موفق را در عرصه رمان بزرگسال پشت سر گذاشته است و پنجمین دوره رمان بزرگسالش نیز در حال برگزاری است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها