به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۰
کتاب «عارف 12 ساله» با حضور جمعی از سرداران و راویان دوران دفاع مقدس و مادر شهید رضا پناهی در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار می‌شود.
کد خبر: ۳۳۶۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱ - 06March 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، رضا پناهی، دانش آموز 12 ساله ای از قصر شیرین است که ایمان و ایثار و تعهد و عشق و پایبندی او به ارزش‌ها، بزرگترین سرمایه اجتماعی برای تقویت باورهای دینی و ملی نوجوانان و جوانان است و حالا خاطرات زندگی کوتاه اما پربار این نوجوان شهید به رشته تحریر درآمده و با عنوان «عارف 12 ساله» منتشر شده است.

این کتاب برای اولین بار با حضور مادر شهید، سیدحسین موسوی نویسنده کتاب، محمد انصاری بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس و سید احمد عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا در سینما فجر اسلامشهر با حضور عمومی مردم این شهرستان رونمایی شد.

سیدحسین موسوی نویسنده کتاب معتقد است در شرایطی که در یک جنگ نامتقارن فرهنگی قرار داریم و دشمن در تلاش است که ایمان و هویت نوجوانان ما را از بین ببرد شهید رضا پناهی می تواند به عنوان الگویی برای تمام نوجوانان امروز ایران قرار بگیرد و چراغی برای راه نوجوانان کشور باشد.

شهید رضا پناهی پیش از اعزام به جبهه از مادر خود می خواهد نوار کاستی برایش تهیه کند و در آن نوار کاست وصیت نامه صوتی خود را ضبط می کند و از مادر می‌خواهد که بعد از شهادتش نوار را گوش بدهد و مادر شهید معتقد است که اگر این وصیت‌نامه صوتی از رضا وجود نداشت شاید برخی باور نمی‌کردند که این نوجوان چنین حوزه اندیشه‌ای و چنین جهانبینی خاصی داشته باشد.

رونمایی بعدی این کتاب با حضور جمعی از سرداران و راویان دوران دفاع مقدس و مادر شهید در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار می‌شود.

کتاب «عارف 12 ساله» به کوشش سیدحسین موسوی توسط انتشارات شهید کاظمی با تیراژ 12 هزار نسخه منتشر و روانه کتابفروشی ها شده است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها