به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نخستین جشنواره ملی شعر جوان را با عنوان «چاووشی بیداران» با همکاری انجمن شعر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌کند.
کد خبر: ۳۳۶۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰ - 09March 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، علی‌اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی شعر جوان با عنوان «چاووشی بیداران» میدان و عرصه خوبی برای بروز استعدادهای شاعران جوان در حوزه شعر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و شاعران جوان متولد 22 بهمن ماه 1357 به بعد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های ادبی و هنری با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصریح کرد: کمترین نتیجه‌ای که می‌توان از جشنواره «چاووشی بیداران» انتظار داشت ایجاد انگیزه و توجه به فرهنگ و ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است؛ 2 جریان مهمی که با روح دینی و میهنی ملت ایران در پیوند است.

جعفری افزود: شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان، تبادل اندیشه و تجربه‌های شاعران جوان انقلاب اسلامی، جریان‌سازی در شعر منطبق بر ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تبیین ارزش‌های انسانی و گفتمان انقلاب اسلامی در شعر، معرفی و برجسته‌سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر جوان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بخشی از اهداف مدنظر این جشنواره است.

برابر با اعلام دبیرخانه جشنواره علاقمندان تا 12 اردیبهشت ماه 1398 می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره از طریق نشانی تهران، میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، خیابان سرو، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، معاونت فرهنگی و هنری یا رایانامه chavoshi.festival@gmail.com و یا شبکه‌های اجتماعی به آدرس @chavoshi.festival ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 21-88657020 تماس بگیرند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها