به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۰
توسط دبیرخانه جشنواره، فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان در سال ۹۸ منتشر شد.
کد خبر: ۳۳۶۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲ - 09March 2019

فراخوان جشنواره تئاترخوزستان در سال 98 منتشر شدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان در سال ۹۸ از سوی دبیرخانه جشنواره در سه بخش الف) مسابقه صحنه‌ای، ب) مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر و ج) نمایشگاه اسناد تئاتر خوزستان برای برگزاری از یکم تا چهارم شهریورماه ۹۸ در شهرستان شوش منتشر شد.

در بخش شرایط مسابقه صحنه‌ای سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان آمده است: نمایش‌هایی که در راستای ترویج شعار سال تولید شوند و در راستای هویت تئاتر خوزستان و از بستر‌های تاریخی، ادبی، اقتصادی، سیاسی، آداب و رسوم و سنت‌های استان خوزستان بهره ببرند، در اولویت پذیرش خواهند بود و بخش صحنه‌ای جشنواره که برگزیدگان آن نهایتاً به سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد، صرفاً اختصاص به آثار ایرانی دارد.

در بخش دیگری از فراخوان در خصوص اجرای عمومی آثار نمایشی متقاضی حضور در جشنواره آمده است:

جشنواره تئاتر استان خوزستان صرفاً به آثار نمایشی تولید شده هنرمندان تئاتر خوزستان که اجرای عمومی آن‌ها به انجام رسیده است تعلق دارد؛ لذا گروه­هایی که حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره تئاتر استانی در سال ۹۷ (اول آذرماه ۱۳۹۷) تا یک ماه قبل از برگزاری (تا پایان تیرماه ۹۸) جشنواره تئاتر استانی در سال ۹۸، آثار خود را تولید کرده و حداقل هفت اجرای عمومی در شهرستان خود داشته‌اند، می­توانند متقاضی حضور در سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان باشند و تنها ملاک تایید اجرای عمومی آثار نمایشی جهت شرکت در جشنواره تئاتر استانی و نیز حضور در بخش­های تئاتر فجر؛ درج اطلاعات آثار نمایشی در زمان مقرر با ذکر تاریخ اجرای عمومی آن اثر در پورتال استانی «تئاتر خوزستان» است.

همچنین در این فراخوان آمده است: گروه­های متقاضی حضور در جشنواره تئاتر استانی می­بایست یک نسخه لوح فشرده حاوی فایل نمایشنامه در محیط word و پنج قطعه عکس از اجرای نمایش به همراه چهار نسخه از فیلم اجرای عمومی نمایش بر روی لوح فشرده، مجوز کتبی نویسنده یا ناشر و مترجم، گواهی تایید اجرای عمومی شهرستان، تصویر پروانه نمایش صادر شده توسط شورای نظارت بر نمایش شهرستان یا استان، چاپ خبر اجرا از پورتال تئاتر خوزستان و فرم تکمیل شده درخواست حضور در جشنواره (فرم شماره ۱) را در تاریخ مقرر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

طبق مفاد این فراخوان بازبینی آثار متقاضی شرکت در جشنواره در دو مرحله صورت خواهد گرفت. در مرحله اول فیلم اجرای عمومی آثار متقاضی بر روی لوح فشرده مورد بازبینی قرار خواهد گرفت. آثار پذیرفته شده در مرحله اولیه بازبینی، در مرحله دوم به صورت زنده بازبینی خواهند شد و پس از اتمام مرحله دوم آثار راه­یافته به سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان معرفی خواهند شد.

در این فراخوان برای شرکت در بخش مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر آمده است:

به منظور ارج نهادن به هنر عکاسان حوزه تئاتر و ارتقاء جایگاه عکس تئاتر در حوزه اطلاع رسانی، بخش نمایشگاه و عکس تئاتر را برای هم زمان با جشنواره تئاتر استانی برگزار می کند.

در ادامه شرایط شرکت در بخش عکس تئاتر آمده است:

این بخش صرفا پذیرای عکاسان بومی استان خواهد بود و عکاسان بومی می‌توانند با پنج عکس از نمایش‌هایی که حدفاصل آذرماه ۱۳۹۷ تا پایان مردادماه ۱۳۹۸ در سطح استان اجرا شده‌اند با ذکر نام نمایش، نویسنده، کارگردان و تاریخ و محل اجرا در پشت عکس در این بخش شرکت نمایند.

متقاضیان می‌بایست فایل عکس‌ها را با وضوح ۳۰۰ دی پی آی به همراه عکس‌های چاپ شده با ابعاد ۴۰ در ۳۰ به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

همچنین در بخش عکس تئاتر بخش ویژه خواهد داشت با عنوان «مروری بر ادوار گذشته» (از دوره نخست تا دوره سی‌ام جشنواره) که علاقمندان می‌توانند برای مرور جشنواره‌های گذشته، عکس‌های مورد نظر خود را به دبیرخانه جشنواره تحویل نمایند.

سومین بخش فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان بخش نمایشگاه اسناد تئاتر خوزستان است که با هدف توسعه‌ای تئاتر و رونق بخشی به هنر نمایش از طریق پژوهش و پاسداشت تلاش پیشینیان هنر تئاتر در استان خوزستان و تجلیل از کسانی که سال‌هاست به هر دلیلی تئاتر کار نکرده‌اند و یا در قید حیات نیستند و یا از توان و انگیزه‌ی لازم بی‌بهره‌اند، بخش نمایشگاه اسناد تئاتر استان خوزستان هم زمان با برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان برگزار می‌شود.

در این بخش هنرمندان و علاقمندان تئاتر هرگونه پوستر، بروشور، تراکت، دست‌نوشته‌ها، نامه‌نگاری‌ها و عکس شامل عکس‌های روی صحنه و پشت صحنه مربوط به تئاتر استان خوزستان که وجه سندیت تاریخی داشته باشد را جهت برپایی نمایشگاه اسناد تئاتر خوزستان می‌توانند از طریق ایمیل و یا به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

طبق گاه شمار فراخوان آخرین مهلت ارسال مدارک هر سه بخش فراخوان به دبیرخانه سی‌ام تیرماه ۱۳۹۸ اعلام شده است و اعلام نتایج بازبینی فیلم تئاتر روز پنج مردادماه ۱۳۹۸ و آغاز بازبینی حضوری آثار نمایشی از هفدهم مردادماه ۹۸ خواهد بود و آثار نهایی راه یافته به جشنواره تا تاریخ ۲۲ مردادماه ۱۳۹۸ اعلام خواهند شد. سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان از یکم تا چهارم شهریورماه ۱۳۹۸ به میزبانی شهرستان شوش برگزار می‌شود.

گروه‌های نمایشی متقاضی می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در اهواز، خیابان فلسطین، اداره کل فرهنگ و ارشـاد اسلامـی خوزستان، طبقه سوم، اداره هنری و سینمایی، دبیرخانه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۶۱۳۳۳۶۴۴۱۶ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها