به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
امیر نصیرزاده خبر داد؛
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: استفاده از فناوری‌های نوین در آموزش‌های خلبانی، از برنامه‌های اصلی و در دستور کار نیروی هوایی ارتش است.
کد خبر: ۳۳۷۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸ - 12March 2019

بکارگیری فناوری‌های نوین در آموزش‌های خلبانی توسط نهاجابه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» فرمانده نیروی هوایی ارتش در نشست هم‌اندیشی سراسری مدیران، فرماندهان و معاونان بازرسی و ایمنی این نیرو، با اشاره به ضرورت بهره‌گیری بیشتر از سیستم‌ها و فناوری‌های شبیه ساز پروازی در آموزش خلبانان، اظهار داشت: بخش بزرگی از هزینه‌ها را می‌توان با آموزش‌های تکمیلی و با بهره‌گیری از شبیه‌ساز‌های پروازی کاهش داد و استفاده از فناوری‌های نوین در آموزش‌های خلبانی، از برنامه‌های اصلی و در دستور کار نیروی هوایی ارتش است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: معاونت‌های عملیات و بازرسی در سراسر پایگاه‌های این نیرو دو وظیفه اصلی بر عهده دارند. نخستین وظیفه آن‌ها مدیریت عملیات پروازی و مأموریت‌های هوایی و سپس نظارت ویژه بر مسائل شخصی، اخلاقی و خانوادگی کارکنان است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه امروزه سبک زندگی افراد به سرعت در حال تغییر و تحول است، خاطرنشان کرد: در گذشته نه‌چندان دور، ارتباطات وسیع اجتماعی موجب رفع بسیاری از خلأهای درون خانوادگی در تعامل با اقوام و آشنایان می‌شد، اما امروزه انسجام و قوام خانواده‌ها به علت تغییر سبک زندگی، مورد تهدید قرار گرفته و در معرض خطر است که این امر، وظیفه مسئولان بازرسی نهاجا برای برنامه ریزی به منظور پیشگیری از آسیب‌های احتمالی در میان کارکنان و همچنین خانواده‌های ایشان را، دوچندان می‌کند.

امیر نصیرزاده همچنین با اشاره به نقش بی‌بدیل معاونین عملیات و بازرسی در پیشبرد اهداف نهاجا، یادآور شد: برنامه‌ریزی در این معاونت نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف دارد که ثمره آن در بحث آموزش و همتاسازی کارکنان، نمود عینی پیدا می‌کند؛ بنابر این موضوع انتقال تجارب به نسل‌های آینده نیروی هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با برشماری ویژگی‌های نیروی هواییِ در تراز انقلاب اسلامی ایران، افزود: مطالبه فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) از همه ما، تحقق نیروی هوایی در قواره و تراز انقلاب اسلامی است که این موضوع علاوه بر دانش فنی و تخصص در زمینه‌های فنی التزام عملی کارکنان نهاجا به آموزه‌های مکتبی و ارزش‌های انقلابی را نیز می‌طلبد.

فرمانده نهاجا با تأکید بر اینکه تمایز و برتری نهاجا بر دیگر نیرو‌های هم‌سنخ در سایر کشورها، تدیّن و پایبندی به ارزش‌ها و اعتقادات است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره در دیدار‌های خود با دست‌اندرکاران نیروی هوایی، بر حفاظت و حراست از روحیات دینی و انقلابی، تأکید ویژه دارند و این روحیه را جزو دارایی‌های ارزشمند این نیرو می‌دانند.

امیر نصیرزاده با اشاره به ضرورت تفویض اختیارات مدیریتی به پایگاه‌های زیربخشی، گفت: خط مشی پیش گرفته در نیرو بر این مبناست که فرماندهان و مسئولان به صورت سلسله‌مراتبی در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند؛ چراکه این اقدام حس مسئولیت‎پذیری در فرماندهان و خلبانان پایگاه‌ها را افزایش می‌دهد و ایشان را برای مسئولیت‌های سنگین‌تر، مهیا می‌کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها