به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۰
روحانی در دیدار با عمار حکیم مطرح کرد؛
رئیس جمهور با بیان اینکه ایران و عراق نقش مهم و تأثیرگذاری در منطقه ایفا می‌کنند، گفت: باید متناسب با شرایط، برای آرمان‌ها و اهداف دو ملت و دو کشور برنامه‌ریزی کنیم.
کد خبر: ۳۳۷۵۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷ - 12March 2019

ایران همچون گذشته برای حل معضلات منطقه‌ای و توسعه گفتگو‌ها و تعامل میان کشور‌های منطقه نقش آفرین خواهد بودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، « حجت‎الاسلام حسن روحانی» رئیس جمهور روز سه‌شنبه در دیدار با «سید عمار حکیم» رئیس جریان حکمت وطنی عراق با اشاره به اینکه امروز منطقه و جهان به واسطه توسعه علم، فناوری و ارتباطات شاهد تحولات گسترده‌ای است، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا به وظایف خود در برابر ملت‌های دو کشور به خوبی عمل کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه قدرت‌های بزرگ به ویژه آمریکا همواره به دنبال توطئه و برنامه‌ریزی علیه ملت‌های منطقه هستند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا همچون گذشته در راستای حل معضلات منطقه‌ای و توسعه گفت‌وگو‌ها و تعاملات میان کشور‌های منطقه گام بردارد.

سید عمار حکیم نیز در این دیدار ضمن ارایه گزارشی از اوضاع اجتماعی، سیاسی و فضای عمومی در عراق، گفت: امروز عراق توانسته است از چالش‌های بزرگ عبور کند و در مسیر بازسازی و توسعه قرار بگیرد و مطمئناً توسعه بیش از پیش روابط و همکاری‌ها با ایران می‌تواند در تسریع این روند، مؤثر باشد.

رئیس جریان حکمت وطنی عراق با اشاره به ضرورت تلاش در راستای حفظ وحدت و انسجام گروه‌های مختلف در عراق، خاطرنشان کرد: وظیفه خود می‌دانیم تا در برابر فضاسازی‌ها، زیاده‌خواهی‌ها و تبلیغات گسترده مستکبران و قدرت‌های بزرگ علیه جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کنیم.

انتهای پیام/ 441

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها