به روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۸
حجت‌الاسلام سعیدی در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع:
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: پیشرفت‌های عرصه دفاعی وموشکی و عقب‌ماندگی برخی از بخش‌های صنعتی کشور از دلایل قانون‌مندی تحولات تاریخی و حاکمیت سنت الهی است؛ چرا که نقش مثبت و منفی انسان در این تغییر و تحول، نقشی محوری و بی‌بدیل است.
کد خبر: ۳۳۷۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶ - 13March 2019

پیشرفت های عرصه دفاعی از دلایل قانون مندی طبیعت و سنت الهی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «علی سعیدی» رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با حضور در جمع مدیران ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با تقدیر از مجاهدت‌های تلاشگران عرصه صنعت دفاعی که در عرصه‌های دفاعی توانمندی خود به نحوی شایسته به منصه ظهور رساندند و با اشاره به نقش انسان در تحولات جامعه در عرصه‌های گوناگون اظهار داشت: سه نظریه درباره تحولات تاریخی عنوان می‌کند. نخست اینکه فراز و فرود بشر در ادوار گوناگون تصادفی است. نظریه دوم این است که تحولات تاریخی و فراز و فرود‌ها جبری است. چه جبری که اشاعره می‌گفتند یا جبر تاریخی که ماتریالیست‌ها می‌گویند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم و دین مبین اسلام قائل به قانونی بودن تحولات تاریخی و فراز و فرود تمدن‌هاست، افزود: دستاورد‌ها و عقب افتادگی بشر، قیام‌ها و انقلاب‌ها و حوادث در عرصه‌های گوناگون ناشی از حاکمیت سنت‌های الهی و قانون‌مندی تحولات است که انسان در به وجود آوردن و تغییرات نقش محوری دارد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به آیه ۱۱ سوره رعد مبنی بر نقش انسان‌ها در تعیین سرنوشت خود بیان کرد: خداوند در این می‌فرماید ما اگر نعمتی را به امتی دادیم نعمت را از او نمی‌گیریم مگر اینکه خودش نعمت را از خود سلب کند؛ که این بیانگر یک سنّت تغییر ناپذیر الهی است و یک قانون است.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه با اشاره به قدرتمندی برخی از کشور‌ها مانند چین و ژاپن در زمینه اقتصادی و صنعتی این اتفاقات را قانونمند عنوان کرد و ناشی از برنامه ریزی، کار و تلاش و استقامت و اتکاء به قدرت درونی دانست.

وی گفت: اینکه برخی به غلط می‌گویند دین عامل عقب ماندگی است بی ربط است. برخی کشور‌ها دارای دین خرافی هستند. دین اسلام عامل تحرک هدایت و رشد و تکامل انسان است. عمل به سنت‌های الهی موفقیت‌ها را در پی دارد.

وی با بیان مصداقی از فضای صنعتی کشور اظهار داشت: پیشرفت‌های عرصه دفاعی و موشکی و عقب‌ماندگی برخی از بخش‌های صنعتی کشور از دلایل قانون‌مندی تحولات و حمکت سنت‌های الهی است؛ چرا که نقش مثبت یا منفی انسان در این تغییر و تحولات محوری و بی بدیل است.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه با اشاره به نقش ملت‌ها در تغییر سرنوشت خود با بیان مصداقی از دو تجربه انقلاب حضرت موسی (ع) و انقلاب پیامبر اکرم (ص)، گفت: عدول از ضوابط و رعایت نکردن اصول انقلاب باعث شد خداوند لباس کرامت را از بنی اسرائیل در بیاورد.

وی با بیان اینکه تاریخ آینه تمام نمای عبرت‌ها و درس‌هاست، بهره گیری از درس‌های تاریخ را راهگشای مسائل و انتخاب راه صحیح ملت‌ها عنوان کرد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به رویش‌ها و ریزش‌های انقلاب اسلامی ایران، اصل انقلاب را رویش عظیمی در برهه کنونی تاریخ دانست و گفت: انقلاب بزرگترین رویش تاریخ بعد از بعثت و حکومت حضرت علی علیه اسلام بوده است.

وی اذعان کرد: انقلابی پابرجاست که ملت، جامعه، قوم و دولت آن از اول در خط باشد و تا آخر خط هم در مسیر بماند.

وی با اشاره به نقش مردم در پیشرفت‌ها و پسرفت‌ها و همچنین بقای یک نظام افزود: ملت ایران با اصل و انتقال رهبری حضرت امام پس از رحلت به امام خامنه‌ای (مدظله العالی) همان‌گونه که درست عمل کردند، باید برای بقا و تداوم نظام و حکومت نقش خود را در انتخاب صحیح نمایندگان شورا، مجلس، خبرگان و دولت به نحو صحیح ایفا کنند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا یادآور شد: اگر امت اسلامی توجه به حساسیت شرایط، پیچیدگی‌های دوره و زمان و تکلیف خود نداشته باشند انقلاب ما هم با چالش انقلاب‌های پیشین روبرو می‌شود.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه رکن دوم عامل پیروزی انقلاب، مردم هستند، عنوان کرد: خداوند تدبیر کرده، حق حاکمیت با خدا و قدرت حاکمیت با مردم است هر کجا که مردم پای رهبری الهی ایستادند حاکمیت شکل گرفت. نقش مردم هم در حدوث انقلاب و هم در بقای انقلاب است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها