به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
ولایتی:
رئیس هیأت امنای ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی با بیان اینکه راهبردنویسی برای دهه‌های آینده کشور ضرورت است اظهار امیدواری کرد تشکیل این ستاد که متشکل از نخبگان دانشگاهی است به تحقق تمدن نوین اسلامی کمک کند.
کد خبر: ۳۳۷۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰ - 13March 2019

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، نخستین نشست هیأت امنا و شورای علمی ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی که در سال جاری و به همت سازمان بسیج اساتید کشور راه اندازی شده است، با حضور اعضای هیأت امنا و شورای علمی این ستاد برگزار شد.

در ابتدای این نشست، علی اکبر ولایتی رئیس هیأت امنای ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از راه اندازی چنین ستادی توسط استادان بسیجی دانشگاه‌ها اظهار داشت: راهبردنویسی برای دهه‌های آینده کشور، یک ضرورت است و امیدواریم تشکیل این ستاد که متشکل از نخبگان دانشگاهی است، برای تحقق گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام آن را منتشر نمودند، به تحقق تمدن نوین اسلامی کمک کند.

در ادامه این نشست مصطفی مصلح زاده دبیر این ستاد، پیش نویس طرح جامع راهبردنگاری را که در نشست‌های مقدماتی آماده شده است، ارائه و مراحل هشت گانه جهت تهیه راهبرد‌های کلان برای نظام اسلامی را ارائه کرد.

مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور نیز در ادامه با اشاره به اینکه ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی توسط استادان بسیجی و در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی، اعلام موجودیت کرد افزود: ما باید پس از سال‌ها سندنگاری و نقشه نویسی، ضمن انجام مطالعات مستمر به مسأله مهم و اصلی تدوین راهبرد در بخش‌های مختلف حکمرانی کشور برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بپردازیم تا سیاست‌های کلان نظام با تغییر دولت‌ها و مدیران ارشد نظام به سادگی دستخوش تغییر نشود.

در پایان این نشست نیز پس از طرح نظرات اعضای هیأت امنا و شورای علمی ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی، ولایتی با اشاره به فعالیت‌های خوب بسیج اساتید در دوره اخیر گفت: دانشگاه بهترین جایگاه برای تدوین راهبرد برای نظام جمهوری اسلامی است که البته باید از ظرفیت سایر مراکز علمی و حوزوی نیز بهره گرفت.

ولایتی در پایان ابراز امیدواری کرد: این نشست‌ها تا زمان تدوین راهبرد‌های علمی در حوزه‌های مختلف ادامه یابد.

سازمان بسیج اساتید کشور در بهمن ماه سال جاری و در آئین ملّی 40 سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران و در اقدامی مبتکرانه، از ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی رونمایی کرد که مورد توجه نخبگان کشور و کارگزاران قرار گرفت.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها